Брюссель і Київ, проводячи реформи і звіряючи їх з порядком денним інтеграції в ЄС, «будують європейський фундамент в самій Україні», вважає європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.

Виступаючи в понеділок у Варшаві на конференції, присвяченій 20-річчю створення Центру Східних досліджень "ЄС і Східна Європа: новий підхід після кризи», єврокомісар поставив риторичне запитання - чи потрібно Україні проводити реформи з урахуванням стандартів ЄС без перспективи членства і без більшого обсягу фінансової допомоги.

«Перш за все, ми ніколи не передбачаємо майбутнього у розвитку відносин України з ЄС. Ми повинні бути якомога амбітнішими в просуванні вперед реальної інтеграції та реформ у вже існуючих рамках і досягти успіху в тому, що ми робимо. Це буде кращою можливою підтримкою подальшого поглиблення відносин. Таким чином, ми ефективно будуємо надійний фундамент цінностей і норм Європейського Союзу в самій Україні», - сказав він.

Єврокомісар також упевнений, що для інтеграційних процесів потрібно «намагатися будувати сприятливу політичну атмосферу в Україні».

Говорячи про фінансову підтримку, Фюле зазначив, що така допомога ЄС не є єдиним ресурсом підтримки реформ. У зв'язку з цим він згадав участь міжнародних фінансових інститутів, а також заявив про намір "боротися за фонди для підтримки Східного партнерства», повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Ми також не повинні забувати про внутрішні ресурси річного доходу і величезний потенціал для України в плані підтримки приватних інвестицій та податкового збору у вигляді реформ економічного управління», - додав він.

Єврокомісар висловив думку, що для досягнення «високих політичних цілей, Україна та її друзі повинні завоювати серця і думки».

«Дозвольте мені зробити цю ремарку як спостереження з мого власного досвіду. Я знаю, що перспективи моєї країни і дорога до членства в ЄС залежали від трьох критичних чинників. Перший - необхідність адвокатів і групи підтримки за межами наших кордонів, тому що інтеграція - це політичний процес, і не тільки економічний і законодавчий. По-друге, усвідомлення того, що наш порядок денний реформ збігається з нашими сусідами, і що спільна робота принесе вигоди нам усім. Це - причина, через яку Східне партнерство таке важливе, і чому Україна повинна відігравати провідну роль. Третє і найбільш важливе - зобов'язання всередині моєї країни демонстрували спільно різні береги політичних думок. Щоб це відбулося, потрібно, щоб уряд і опозиція йшли разом із загальних ключових питань, таких, як конституційна реформа», - сказав Фюле.

Як повідомляв ForUm, 22 листопада в Брюсселі пройшов саміт Україна-ЄС, під час якого Україні був наданий План дій щодо введення безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до країн ЄС.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

394