Президент України Віктор Янукович запевняє, що влада продовжить роботу над удосконаленням Податкового кодексу. Про це він заявив в інтерв'ю газеті «Сегодня» (№272 від 6 грудня 2010 року).
«Робота над Податковим кодексом буде продовжуватися, адже поки з нього прибрані лише найбільш спірні моменти», - сказав він. Янукович висловив думку, що поліпшення економічної ситуації дасть змогу зменшити податковий тиск на бізнес.
У той же час, за словами Президента, саме головне для України сьогодні - максимально скоротити обсяги тіньової економіки. «Вона породжує корупцію і розмиває основи державності. Саме тіньова економіка гальмує розвиток нашої країни, не дозволяє їй стати повноправним членом світового співтовариства», - сказав він.
Янукович зазначив, що на останньому етапі розробки Податкового кодексу у ньому «проскочили» кілька норм, які викликали протести частини підприємців. «Особисто я це пов'язую з тим, що «хотіли як краще, а вийшло як завжди». У результаті Податковий кодекс фактично скасував презумпцію невинності платника податків», - сказав Глава держави. За його словами, не має значення, з чиєї вини до кодексу потрапила ця норма, важливіше, що це положення неконституційне і недемократичне. «Тому як Гарант конституційних прав і свобод громадян України я виступив категорично проти посилення позицій ДПАУ та обмеження прав підприємців. Податкова служба потребує реформування, і це - завдання найближчого майбутнього для Кабінету міністрів», - сказав він, повідомляє «УНІАН».
Говорячи про застосування вето до Податкового кодексу, Янукович підкреслив, що влада «не повинна бути твердолобою». Він зазначив, що завжди виступав категорично проти політизації обговорення цього документа. «Не потрібно узгоджувати між собою політику і податки! Хочу нагадати, що вето є конституційним правом Президента, і Податковий кодекс - не перший і, ймовірно, не останній документ, який повернувся до парламенту для доопрацювання. Не варто роздувати із мухи слона», - сказав він.
Нагадаємо, 3 грудня Президент України Віктор Янукович підписав Податковий кодекс України, прийнятий Верховною Радою 2 грудня з урахуванням внесених Главою держави пропозицій.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом