Сьогодні світ відзначає День боротьби з рабством. Україна має потребу в окремому законі про боротьбу з торгівлею людьми, вважає посол ОБСЄ в Україні Любомир Копай.
За його словами, торгівля людьми - це проблема не тільки України, але специфіка Україн и полягає у тому, що вона є як «імпортером», так і «експортером» у рамках цього явища.
У боротьбі з рабством ОБСЄ підтримує Україну, але заради більшої ефективності на нинішньому етапі їй необхідно насамперед прийняти два документи.
Йдеться про окремий закон щодо боротьби з торгівлею людьми і нову державну програму на наступні п'ять років, якої ще нема.
«Ми бачимо, що ця проблема все більше стосується не тільки молодих жінок, а й українських чоловіків, які у рабських умовах працюють на будівництвах, фабриках, кораблях, беруть участь у військових конфліктах», - сказав Копай.
Як зазначають ЗМІ, трудове рабство випередило сексуальне. Таку тенденцію підтверджує статистика, наведена Міжнародною організацією з міграції в Україн і. З кожним роком від торгівлі людьми потерпає більше чоловіків. У цьому році звернень до МОМ від осіб чоловічої статі надійшло на 11% більше, ніж торік. З понад 800 осіб (2010 рік), які звернулися за допомогою, 34% - чоловіки. При цьому більшість потерпілих цього року, згідно зі статистикою, це жертви трудової експлуатації.
На другому місці - сексуальна експлуатація та жебрацтво.
Країнами ризику для українців залишаються Росія, Польща і Чехія. Звідти у 2010 році було найбільше звернень про допомогу, зазначають у МОМ.
Все більш поширеним стає явище, коли українців експлуатують у межах України. По терпілі зазвичай звертаються до неурядових організацій, а, отже, і у МОМ.
За 12 років в Україні порушено майже три тисячі справ за звинуваченнями у торгівлі людьми, і лише трохи більше півтисячі завершені судовим вироком.
За матеріалами «УНІАН», «Німецька хвиля»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом