Українська націоналістична партія УНА-УНСО закликала офіційний Київ дати жорстку оцінку висловлюванням президента Румунії Траяна Бесеску про можливість входження до складу румунської держави Бессарабії і проведення кордону Євросоюзу по Дністру.

«Це пряме посягання на територію України», - заявив лідер УНА-УНСО Юрій Шухевич.

«Коли Бесеску говорить про Бессарабію, то він забуває, що у 40-му році Сталін одним розчерком пера віддав Придністров'я зі складу України радянській і соціалістичній Молдові, але тоді, щоб передати частину території України, потрібно було провести референдум, де потрібно було отримати згоду українців, але ніхто такої згоди не давав, тому Придністров'я було незаконно передане», - пояснив Шухевич.

«А якщо говорити про Бессарабію, Хотин, то такі заяви Румунії безпідставні, оскільки у Північній Бессарабії є кілька районів, і вони цілком українські», - додав він.

«І взагалі, всі над Дністром, а не тільки Придністров'я, не тільки з лівого берега, але і з правого - всі села там українськими були завжди. Так що потрібно дивитися з точки зору історії, географії. Ще потрібно подумати, що вони нам повинні віддати. Тому ця заява Басеску, м'яко кажучи, дуже нетактовна, і українська влада повинна жорстко на неї відповісти », - зазначив лідер УНА-УНСО.

Нагадаємо, президент Румунії Траян Бесеску заявив, що Молдова може увійти до складу його країни протягом найближчих 25 років. Бесеску зазначив, що кордон Румунії (і Євросоюзу) пройшла бит у такому разі по Дністру, при цьому в України з'явився би сильний стимул для подальшої демократизації та інтеграції в ЄС.

У відповідь на це український МЗС натякнув, що не бажає об'єднання Молдови з Румунією. У відомстві зазначили, що будь-які зміни кордонів у Європі, якими б мотивами вони не обгрунтовувалися, «можуть призвести винятково до дестабілізації і до абсолютно непрогнозованих наслідків в усій архітектурі європейської безпеки».

Як відомо, у 1918 році Румунія окупувала Бессарабію, але у 1940 році СРСР повернув її назад разом з Чернівецькою і частиною Одеської областей України. У Бухаресті, тим не менше, досі дуже популярні мови про відновлення Великої Румунії.

За матеріалами «ТСН», «РІА «Новий Регіон»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

548