Держкомпідприємництва пропонує скоротити перелік документів суворого обліку і визначити граничну надбавку до їх ньої вартості на рівні 20%. Такі норми передбачені у проекті постанови про внесення змін до постанови №283 від 19 квітня 1993 року «Про встановлення порядку виготовлення бланків цінних паперів і документів суворого обліку».
Чинн а постанова дає можливість безконтрольно збільшувати кількість бланків цінних паперів і документів суворого обліку, що виготовляються за ліцензією Мінфіну, оскільки вона не містить їх вичерпного переліку. Внаслідок цього він розрісся майже у десять разів. Зараз існує 475 видів бланків суворої звітності. Крім того, необгрунтовано завищується вартість документів суворого обліку, а їх видача супроводжується додатковими платними послугами, що лягає суттєвим фінансовим тягарем на пересічних громадян, повідомляє «ЛІГАБізнесІнформ».
Держкомпідприємництва пропонує обмежити список бланків цінних паперів і документів суворого обліку, чітко вказавши їх у постанові та усунувши можливість розширювати цей перелік. Для цього у проекті забирається доповнення «та інші» після перерахування видів бланків цінних паперів і документів суворого обліку.
Також у проекті постанови визначається гранична вартість документів суворого обліку. Вона дорівнює собівартості їх виготовлення плюс 20% націнки.
Відповідні зміни розроблені на виконання доручення віце-прем'єра Бориса Колеснікова про надання пропозицій на зменшення кількості бланків суворої звітності.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом