Голова Верховної Ради України Володимир Литвин сподівається, що наступного року Україна підпише з Європейським Союзом угоду про асоціацію.
Як повідомили в прес-службі Верховної Ради України, про це він сказав на зустрічі з маршалком Сенату Республіки Польща Богданом Борусевичем, який перебуває в Україні з офіційним візитом.
На початку зустрічі голова Верховної Ради виразив переконання, що візит маршалка Сенату «додасть нову якість двосторонній співпраці між нашими країнами і народами».
Голова Верховної Ради зазначив, що українсько-польські міжпарламентські відносини є підтвердженням стратегічного вимірювання двосторонньої співпраці.
«Ми високо цінуємо рівень двостороннього діалогу, підтримку Польщею євроінтеграційних спрямувань України», - зазначив Литвин, додавши, що Україна покладає великі надії на головування Польщі в Євросоюзі в другій половині 2011 року.
Литвин назвав 2011 рік «визначальним, критично відповідальним і в той же час сприятливим для України в плані визначеності відносин з Євросоюзом», враховуючи головування Угорщини в першому півріччі наступного року, а Польщі - в другому півріччі. «Обидві країни добре нас розуміють», - сказав він, виразивши надію, що при польському головуванні Україна підпише з ЄС угоду про асоціацію і про зону вільної торгівлі.
Керівник українського парламенту заявив, що Україна «готова виконати роботу» з реалізації Плану дій щодо введення безвізового режиму з країнами-членами ЄС в частині ухвалення відповідних законів і їх виконання.
Литвин також зазначив, що наступний рік є надзвичайно важливим для України в частині впровадження системних реформ у всіх сферах, підкресливши, що для цього потрібні діалог і консенсус в суспільстві і політикумі. При цьому він відмітив, що «європейський вектор не викликає суперечок серед політиків і позитивно сприймається в суспільстві».
Борусевич, у свою чергу, запевнив, що його країна і надалі подаватиме Україні усіляку підтримку на шляху євроінтеграції, зокрема, сприятиме підписанню згаданих угод у період головування Польщі в ЄС. За словами маршалка Сенату, Польща також зацікавлена у введенні для України безвізового режиму з країнами-членами ЄС, і вітає підписання відповідного Плану дій.
У цьому контексті Борусевич висловив думку, що практична реалізація договору між Україною і Польщею про малий прикордонний рух стане «додатковим аргументом для введення безвізового режиму».
Борусевич заявив про готовність польських парламентаріїв поділитися досвідом євроінтеграції, зазначивши, що в Польщі представники як правлячої коаліції, так і опозиції вважають співпрацю з Україною ключовим питанням.
Сторони відмітили важливість подальшого розвитку міжпарламентських взаємин як на двосторонньому, так і на багатобічному рівні. У цьому контексті Литвин і Борусевич високо оцінили роботу в рамках двосторонньої міжпарламентської асамблеї Україна-Польща і трибічної асамблеї Україна-Литва-Польша. «Сподіваюся, що парламентський діалог дозволить нам перейти до діалогу на рівні спілкування між нашими народами - народної дипломатії», - сказав голова Верховної Ради.
Під час обговорення питання розвитку співпраці в гуманітарній сфері Литвин і Борусевич висловилися за прискорення підписання Угоди про заснування українсько-польського Європейського східного університету, що, на їхню думку, стане важливим елементом зближення наших народів, молоді і вчених, повідомляє «УНІАН».
Сторони також озвучили сумісну ініціативу щодо вшановування пам'яті «праведників миру», особливо в прикордонних регіонах, де в роки Великої Вітчизняної війни був активний рух за взаємний порятунок українців і поляків.
Значну увагу Литвин і Борусевич приділили питанню організації і проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року. «Євро-2012 повинен стати фестивалем людяності, добра, гуманізму і культури», - заявив Литвин.
Сторони обговорили низку ініціатив щодо організації заходів у рамках чемпіонату і висловилися за необхідність залучення до цієї роботи профільних парламентських комітетів. Литвин висловив думку про доцільність включення цього питання до порядку денного наступного засідання міжпарламентської асамблеї Україна-Польща.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом