Підприємці, які протестують проти прийняття Податкового кодексу, висунули владі нову вимогу - скасувати угоду з Кіпром про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна.

Про це вони заявили під час мітингу підприємців на Майдані Незалежності у Києві 29 листопада.

«Саме завдяки цій угоді, яку було укладено ще за часів УРСР, приблизно 20 мільярдів доларів щорічно недоотримує державний бюджет України, а це майже 10% ВВП і майже половина всіх податкових надходжень за рік», - йдеться у повідомленні.

«Це гроші олігархічного капіталу і великого бізнесу, мабуть, доброї половини нардепів, які сидять у парламенті, які виводять їх в офшори. Згідно з даними Держкомстату, приблизно 90% усіх інвестицій українців за кордон - це Кіпр », - зазначили підприємці.

Також вони вимагають скоротити видаткову частину державного бюджету.

«Кожна цивілізована країна, яка опинилася у скрутному економічному становищі, наприклад, та ж Греція, Іспанія, Англія та інші країни Європи, у першу чергу зменшує видаткову частину бюджету. Вимагаємо скоротити на 20% заробітні плати народним депутатам», - йдеться у повідомленні.

«Середня зарплата нардепа - 17 тисяч 425 гривень, плюс депутат має право ще на 17 тисяч 425 гривень на місяць на відшкодування витрат, пов'язаних з виконанням своїх повноважень, плюс витрати на оздоровлення, авіа, утримання особистих помічників тощо», - зазначили підприємці.

Крім того, підприємці вимагають прийняти закон про публічн ий доступ до інформації.

«Ми, представники малого та середнього бізнесу, готові платити справедливі податки і наповнювати державний бюджет», - наголошується у заяві.

«Але ми повинні бути впевненими, що наші податки будуть витрачені на підвищення пенсій пенсіонерам, підвищення зарплат вчителям, на якісну медицину, а не на те, що за наші гроші Нацагентство з Євро-2012 робити ме собі ремонт за мільйон гривень, Президент літатиме на дорогому вертольоті, а 60% відкатів з ремонту доріг осідатимуть у кишенях чиновників», - зазначили підприємці.

«Ми наповнюємо цей бюджет, ми повинні його контролювати. Закон про доступ до інформації дозволить нам спільно з громадськістю контролювати діяльність влади і, зокрема, витрачання державного бюджету», - йдеться в заяві.

Як відомо, підприємці також вимагають накласти вето на Податковий кодекс, відправити у відставку уряд і провести вибори у Верховну Раду у березні 2011 року.

Як повідомляв ForUm, 18 листопада ц.р. Верховна Рада України прийняла Податковий кодекс, який викликав обурення у підприємців.

22 листопада на Майдані Незалежності у Києві підприємці почали безстрокову акцію протесту проти Податкового кодексу.

27 листопада Президент Віктор Янукович відвідав наметове містечко на Майдані, поспілкувався з підприємцями і не виключив, що заветує Податковий кодекс.

Координаційна рада обурених підприємців на своєму засіданні у неділю, 28 листопада, ухвалила рішення не обговорювати з Кабінетом Міністром ніяких поправок до Податкового кодексу і вимагати винятково вето Президента.

У той же день прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив про те, що Кабмін представить свою відповідь стосовно претензій підприємцям до Податкового кодексу у четвер, 2 грудня.

Сьогодні вранці підприємці продовжили на Майдані Незалежності у Києві акцію протесту проти нового Податкового кодексу.


За матеріалами «ТСН», «Українська правда»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

995