Головне управління державної служби затвердило загальні правила поведінки державних службовців, що передбачають моделі врегулювання конфлікту інтересів і запобігання корупції.

Про це мовиться в наказі № 214 від 4 серпня, зареєстрованому в Міністерстві юстиції 11 листопада, що набув чинності з дня його офіційної публікації. Текст цього наказу розміщений на офіційному сайті Верховної Ради.

Згідно документу, держслужбовці повинні утримуватися від демонстрації власних політичних поглядів і свого ставлення до політичних сил, партій, блоків, не допускати їх впливу на виконання службових обов'язків.

Одяг чиновника повинен бути офіційно-ділового стилю і не суперечити загальноприйнятим вимогам пристойності.

У разі отримання доручення, що суперечить чинному законодавству України, держслужбовець зобов'язаний невідкладно у письмовій формі повідомити про це посадовій особі, що дала таке доручення, а у разі наполягання на його виконанні - повідомити вищу за посадою особу.

Держслужбовцеві забороняється розголошувати довірену йому державну таємницю, зокрема після завершення ним держслужби, в той же час чиновник не повинен приховувати від громадян факти й обставини, що становлять загрозу для життя, здоров'я і безпеки людей.

Держслужбовець повинен вживати заходи для недопущення конфлікту інтересів, запобігати можливості виникнення суперечностей між його приватними інтересами і службовими повноваженнями, наявність яких може вплинути на об'єктивність ухвалення рішень.

Якщо чиновникові стало відомо про наявність конфлікту інтересів у інших держслужбовців, йому необхідно повідомити про це своєму керівництву, повідомляють «Українські новини».

Держслужбовцеві рекомендується позбавитися від приватного інтересу, з приводу якого може виникнути конфлікт, шляхом відчуження корпоративних прав, майна або майнових прав, передачі їх у довірче управління або яким-небудь іншим способом.

Розділ правил «Запобігання проявам корупції» забороняє держслужбовцеві безпосередньо або через інших осіб отримувати подарунки від юридичних або фізичних осіб за рішення або бездіяльність в їх інтересах, отримувати подарунки підлеглих і за мотивами, пов'язаними зі службовим становищем.

Якщо чиновник виявив подарунок у своєму службовому приміщенні або отримав його іншим способом, він зобов'язаний невідкладно письмово повідомити про цей факт своєму безпосередньому керівникові.

Розділ правил про врегулювання конфлікту інтересів і пункти про заборону отримувати подарунки набувають чинності одночасно з введенням у дію закону «Про принципи запобігання і протидії корупції».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

650