Лідер політичної партії «Наша Україна», Президент України (2005-2010 р.р.) Віктор Ющенко через Youtube звернувся до співвітчизників з нагоди Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років.

У своєму зверненні Ющенко зазначає, що по всій Україні пам'ять мільйонів безневинних жертв Голодомору-геноциду вшановуватимуть звичайні люди, незважаючи на формальності, владу, політиків.

«Йдеться про людське. Йдеться про українське. Йдеться про ідентичність, національну, духовну, цивілізаційну приналежність. Йдеться про особисту і національну гідність не бути байдужим, не забувати, не чекати, коли хтось зробить за тебе, а діяти і бути собою», - зазначає він.

На переконання Ющенка, це питання національної, духовної і цивілізаційної приналежності. «Хто ти, мій рідний брате? Українець чи духовна незаконнонароджена дитина? Людина духу чи варвар, байдужий до рідного народу, своєї землі і спільної долі?», - відмітив він.

Ющенко зазначив, що загальнонаціональна традиція вшановувати жертви Голодомору жива і житиме. «Ця традиція - світла і свята. Навіть найбільші супротивники наших ідей, супротивники самої України і українства усвідомлюють велику правду і колосальну силу справи, здійсненої нами. Повернення правди про Голодомор - це велике змужніння нашого народу, наслідки якого ще незримі, проте вони очікувані і сущі», - зазначає лідер «Нашої України».

«Пам'ять про Голодомор - це великі духовні ліки, які рятують Україну від духовної летаргії і кончини в темних водах «чужих світів». І, найважливіше, - це світло молитви за конкретні людські долі. Це - найсвітліший акт, який підтверджує, що ви - людина, що ваш дух - небайдужий, а ваше серце здатне любити, страждати і вірити. Саме це я хочу сказати тим, хто до цих пір питає «Навіщо?» Заради вас, дорогі брати і сестри. Заради нас усіх. Ми сказали правду. І всі знають цю правду. І навіть тоді, коли хтось соромливо уникає слова «геноцид», він знає, що це був геноцид. Це знає світ», - зазначив Ющенко, повідомляє «УНІАН».

Він підкреслив, що українська влада не повинна боятися пам'яті. «Не потрібно боятися свого народу. Власного минулого. Свого майбутнього. Тому що те, що ми робимо сьогодні, - це праця в ім'я майбутнього. Це - головне пояснення для тих, хто питає - «А що робити далі?». Нація зростає з великої духовної солідарності. Це - головна передумова для яких-небудь державних, політичних або економічних звершень. Я усвідомлюю нашу солідарність як єдність, в якій немає пафосу і фальші», - зазначив колишній Президент України.

«Запалена свічка біля вікна в день Голодомору - це знак, що в нашій країні є любов і тепло. У цій традиції є велике благородство людей, які мають любляче і небайдуже українське серце. Це - знак, що є український народ і що в ньому живе могутня сила, яка неминуче зміцнить національну правду і справедливість», - зазначив Ющенко.

Нагадаємо, з нагоди Дня пам'яті жертв Голодомору, 27 грудня в Києві заплановано проведення поминальних заходів, зокрема панахида біля Національного меморіалу Голодомору, загальнонаціональна хвилина мовчання і акція «Запали свічку пам'яті».

Киян і гостей міста запрошують о 14:30 зібратися біля станції метро «Арсенальна», щоб звідти урочистим ходом пройти до Національного меморіалу жертв Голодомору, де Патріарх Київський і всія Русі-України Філарет, Патріарх Української греко-католицької церкви Любомир Гузар, глави Української автокефальної православної церкви і Римсько-католицької церкви відслужать панахиду.

О 16:00 буде оголошена загальнонаціональна хвилина мовчання. У цей же час українців закликають запалити свічки пам'яті і поставити їх біля вікон.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

557