Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що ВР поступово перетворюється на дорадчий орган при Президентові України.

Як повідомили Forum’у в прес-службі Томенка, таку думку політик висловив на науково-практичній конференції, присвяченій річниці проведення Всеукраїнського референдуму 1991 року, «Інститут президентства в Україні і зарубіжних країнах: становлення, розвиток і сучасні тенденції».

«Посилений статус інституту президентства і факт наявності в Україні фактично однопартійної системи поступово приводить до ситуації, коли решта конституційно передбачених органів для ухвалення рішення втрачають свою впливовість і стають органами, швидше, не з ухвалення рішень, а з підготовки рішень для остаточного їх ухвалення Адміністрацією Президента і Президентом», - сказав Томенко.

Віце-спікер вважає, що фахівці, які досліджують інститут президентства в Україні і інших країнах, повинні прослідкувати еволюцію інституту президентства після сумно відомого рішення Конституційного суду про так звану «стару-нову» Конституцію.

За словами Томенка, на прикладі Податкового кодексу можна яскраво продемонструвати, що багатомісячна дискусія навколо цього закону і більше чотирьох тисяч поправок привели до того, що в сесійному залі не була проголосована жодна з принципових поправок, хоча було цілком очевидно, що, як мінімум, декілька десятків позицій потребують редагування.

«Загальна функція, яку під час обговорення представляла Партія регіонів зокрема і коаліція в цілому, - це функція підготовки Податкового кодексу, а функція його «поліпшення» на користь підприємців перейшла до Адміністрації Президента і Президента особисто», - пояснив він.

На думку заступника голови ВР, якщо і надалі ситуація розвиватиметься таким чином, то відбудеться так звана підміна функцій у системі державного управління, де парламент з найвищого законодавчого органу перетвориться на дорадчий.

«Якщо хочете, в отаку своєрідну нижню палату. А функції верхньої палати візьме на себе Адміністрація Президента. За таких обставин парламент буде інститутом зі штампування непопулярних рішень, які подає уряд, а Адміністрація Президента і Президент - інститутом з редагування у бік поліпшення цих непопулярних рішень», - допустив Томенко.

Віце-спікер вважає, що ця тенденція, яка настала після так званої «конституційної контрреволюції», щодня нівелює статус Верховної Ради, судових інститутів, інститутів місцевого самоврядування і підсилює президентську вертикаль.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

433