Група Прогресивного Альянсу соціалістів і демократів пропонує привітати зусилля української влади щодо встановлення політичної стабільності. Про це йдеться у проекті резолюції Європарламенту, розміщеній на офіційному сайті організації.

«(Європарламент - ред.) вітає зусилля нинішньої правлячої коаліції щодо відновлення політичної стабільності в Україні, що є основною умовою для консолідації демократії в країні, зазначає, що остаточна політична стабільність може бути досягнута тільки шляхом конституційних змін, які створять чіткий розподіл влади, а також належну систему стримувань і противаг у виконавчій, законодавчій і судовій гілках влади », - написано у проекті резолюції.

У документі зазначається, що політична стабільність створює необхідні умови для проведення активних та системних реформ у різних секторах української економіки та соціальної сфери. При цьому соціалісти пропонують зауважити, що значні реформи вже були зроблені, зокрема, у вигляді схвалення Податкового кодексу, закону про державні закупівлі, модернізацію енергетичного сектора.

У своєму проекті резолюції соціалісти пропонують зазначити, що останні місцеві вибори 31 жовтня цього року були проведені в цілому добре, з «деякими недоліками». При цьому проект резолюції констатує, що постійні зміни виборчого законодавства в останній момент перед виборами створюють атмосферу зайвої суперечливості, повідомляє «УНІАН».

Крім того, соціалісти пропонують привітати Президента України Віктора Януковича за висловлену ним готовність прийняти новий виборчий кодекс країни.

Депутати також пропонують висловити надію на добру волю опозиції до співпраці з урядом і закликати опозиційні партії утримуватися від будь-яких дій, спрямованих на зрив законодавчої роботи Верховної Ради. У проекті також міститься заклик до партій влади та опозиції разом провести конституційну реформу.

Соціалісти Європарламенту пропонують висловити занепокоєння збільшеною кількістю звинувачень у зростанні тиску на свободу слова, свобод засобів масової інформації, свободу зібрань та закликати владу розслідувати всі рішення щодо призначення на посади, які могли призвести до конфліктів інтересів. Депутати також пропонують закликати владу утриматися від спроб контролювати ЗМІ і привітати намір створити Громадське телебачення.

Нагадаємо, Європарламент планує 24 листопада провести дебати щодо ситуації в Україні, а 25 листопада - прийняти резолюцію.

Як раніше писав ForUm, затвердження Європарламентом критичної щодо України резолюції вже двічі переносилося - 21 жовтня і 10 листопада.

14 жовтня Група Прогресивного альянсу соціалістів і демократів підписала Меморандум про співпрацю з правлячою в Україні Партією регіонів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

501