Комітет Верховної ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва звернувся до Президента України Віктора Януковича з проханням відмовитися від підписання Податкового кодексу з 1 січня 2011 року, розблокувати бюджетний процес, забезпечити прийняття Державного бюджету на існуючій податковій базі та повернутися до публічної дискусії щодо концептуальних засад Податкового кодексу, на підставі якої розробити новий проект і прийняти його до 1 серпня 2011 року.

Про це йдеться в офіційному листі, підписаному головою Комітету ВР з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталією Королевською, повідомляє агентство "УНІАН" з посиланням на прес-службу комітету.

На думку народних депутатів, деякі норми, які містяться у проекті Податкового кодексу, створюють загрози для нормального функціонування підприємств і наповнення бюджету наступного року. Крім того, занепокоєння членів комітету ВР викликає і негативне ставлення суспільства до цього проекту, що може дестабілізувати політичну та соціально-економічну ситуацію в країні.

«Різке несприйняття проекту Податкового кодексу України вже висловили не тільки об'єднання підприємців малого та середнього бізнесу, а й представники великого бізнесу, у тому числі його найбільшого об'єднання - УСПП. Підкреслюємо відкритість численних заяв про готовність вдатися до масових акцій протесту в разі прийняття цього документа в існуючому вигляді », - йдеться в листі.

Глава парламентського комітету вважає, що набуття чинності Податкового кодексу з 1 січня 2011 призведе до численних порушень в адмініструванні податків. «Миттєве запровадження норм Податкового кодексу не дозволить суб'єктам господарювання безпомилково перейти на нову систему адміністрування та документації оподаткування. Це призведе до неминучої плутанини, численних помилок і прорахунків у бухгалтерському обліку, - вважає Королевська. - У той же час це створить численні підстави для виявлення порушень податковими органами. Внаслідок цього стрімко зросте тиск податкових органів на підприємців, що призведе до погіршення бізнес-клімату, зниження інвестиційної привабливості і позицій України у світових економічних рейтингах».

На думку Наталії Королевської, малий бізнес, для якого певні норми кодексу є явно неприйнятними, буде змушений або згортати діяльність, або залучати схеми мінімізації оподаткування. «Відповідні заяви вже надходили від представників цього сектора економіки. На сьогоднішній день частка малого та середнього підприємництва у ВВП України становить приблизно 8%. Тому існує безпосередня загроза, що прийняття Податкового кодексу призведе до уповільнення зростання ключових макроекономічних показників, - вважає Королевська. - Малий і середній бізнес забезпечує роботою п'яту частину працездатного населення, що майже втричі перевищує кількість зайнятих у промисловості. Відповідно, згортання підприємництва навіть на 10% призведе до різкого збільшення кількості безробітних».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

549