Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що Президент Віктор Янукович вперше повинен прийняти кілька серйозних рішень, які певною мірою визначатимуть його політичне майбутнє.

За його словами, до недавнього часу діяльність Президента не передбачала наявності серйозних альтернатив, вибір яких ставив би під загрозу популярність і політичне майбутнє. «Сьогодні ж, як мінімум, дві проблеми, на які особисто Президент повинен дати відповідь і від яких залежатиме його політичне майбутнє», - підкреслив Томенко.

Перше питання, за словами віце-спікера, стосується Податкового кодексу. «Цілком очевидно, що 18 листопада більшість Верховної Ради проголосує за прийняття нового Податкового кодексу. І вся відповідальність за його прийняття або неприйняття вже з наступного року лягає на Президента », - вважає Томенко.

Так, на його думку, ветувати й отримати схвалення малого і середнього бізнесу або підписати і відмовитися від низки своїх передвиборчих обіцянок, - перший вибір Януковича.

Говорячи про другу проблему, Томенко зауважив: «Якщо перший вибір пов'язаний з політичним сьогоденням, то другий - з політичним майбутнім і стосується визначення оптимальної для влади дати парламентських виборів», повідомляє «УНІАН».

Заступник голови ВР вважає, що, за прогнозами, у п'ятницю, 19 листопада, у парламенті можливе друге голосування за внесення змін до Конституції щодо дати парламентських виборів. «Знавці політичної кухні говорять про те, що наявність або відсутність 300 голосів у залі (хоча для продовження конституційної процедури достатньо і 226) буде визначальним аргументом Президента для проведення парламентських виборів 28 жовтня 2012 року. Відповідно, відсутність 300 - аргумент на користь виборів 27 березня 2011 року », - підкреслив він.

«За будь-яких обставин і з питання Податкового кодексу, і з питання парламентських виборів, ухвалення рішення і відповідальність лежатиме на Президентові України. І від того, якими будуть ці рішення, у значній мірі залежатиме його політичне майбутнє », - заявив Томенко.


Як повідомляв ForUm, 1 жовтня КС визнав неконституційним закон «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року № 2222-ІV (так звана політреформа 2004 року).

Згідно з Основним Законом у редакції 1996 року, Рада обирається на чотири роки, а не на п'ять, що було визначено політреформою-2004.

Виходячи із норм чинного законодавства, чергові парламентські вибори повинні відбутися 27 березня 2011 року, і ЦВК повинна оголосити про початок виборчої кампанії не пізніше 22 листопада, а сама виборча кампанія повинна початися 27 листопада.

У той же час Верховна Рада 19 жовтня внесла до порядку денного нинішньої сесії і направила до Конституційного суду законопроект, який встановлює строки проведення чергових виборів Президента, парламенту, місцевих рад і мерів міст.

КС 9 листопада приступив до розгляду цього законопроекту на відповідність статтям 157 і 158 Конституції.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

561