Позиція Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо цілої низки реформ надзвичайно жорстка, і уряду доведеться піти на непопулярні кроки заради отримання кредиту. Про це заявив віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко в ефірі «5 каналу», коментуючи підписання нового варіанту меморандуму про співпрацю між Україною і МВФ.

«Говорити про якесь остаточне узгодження (меморандуму - ред.) ми зможемо тільки після 30 листопада, коли Кабінет Міністрів схвалить ці умови. Позиція МВФ досить жорстка. Я не буду її розкривати повністю, але практично щодо пенсійної реформи та щодо комунальних усіх проблем позиція надзвичайно жорстка », - сказав він.

«Аргументи прості: для того, щоб ми отримали гроші, нам потрібно все-таки голосування ради директорів», - уточнив чиновник, повідомляє «ЛІГА».

«У Європі сім із десяти країн піднімають пенсійний вік. Місія, яка приїжджає, говорить: звідки у вас такий оптимізм, що французи проголосують за те, щоб ви брали французькі гроші, використовували їх в Україні після того, як вони пройшли надзвичайно тяжкий процес щодо підняття пенсійного віку?! Ті ж румуни, їм теж потрібно буде голосувати, вони на сім років підняли пенсійний вік », - сказав Тігіпко.

«Легко у нас не буде. У нас дуже складні переговори. ... Ми ще продовжуємо роботу, і тільки після 30-го будемо мати остаточний варіант документа. Зараз це все попередні варіанти, побажання МВФ, з якими ми ще працюємо », - заявив він.

При цьому він підкреслив, що уряду доведеться піти на непопулярні кроки заради отримання кредиту. «Обійтися у такій складній ситуації тільки популярними кроками ми не зможемо. І я вважаю, що потрібно говорити про це чесно, відверто, пояснювати людям, для чого ми це робимо і до чого це призведе », - додав Тігіпко.

Нагадаємо, МВФ наприкінці липня вирішив відновити кредитне співробітництво з Україною за новою програмою stand by на SDR10 млрд ($ 15,8 млрд за поточним курсом) наприкінці липня.

Київ уже отримав перший транш у розмірі SDR1, 25 млрд, із якого уряду було направлено $ 1 млрд.

У МВФ заявляють, що другий транш кредиту на суму $ 1,6 млрд., включаючи $ 1 млрд. на підтримку бюджету, буде надано після виконання українською стороною так званих «попередніх заходів».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1646