У Росії існує «мода на Україну». Про це сьогодні на прес-конференції у Москві сказав проректор Російського державного гуманітарного університету (РДГУ), віце-президент Російської асоціації україністів Дмитро Бак. «Дуже важливо, щоб українська культура стала популярною у молодого покоління, і паростки цього руху ми бачимо, тому, що існує своєрідна мода на Україну - і на мову, і на рок-музику, і на побут. Дуже часто молоді люди їздять на вихідні до Києва, а не тільки до Санкт-Петербурга. Це все треба розвивати », - сказав Бак.

Він зазначив, що РДГУ виступив зі своєю «українською ініціативою», яка має кілька аспектів.

На його думку, найважливішим питанням є освіта, яке може стати однією із основ для взаєморозуміння між нашими країнами. «У РДГУ цього року здійснено набір на російсько-українську спеціалізацію. Йдеться не просто про те, щоб громадяни України одержували російську освіту або навпаки. Ми відкрили спеціальний російсько-український профіль, де готуватимуться фахівці саме у галузі культурної взаємодії двох країн », - сказав він.

Бак також повідомив, що РДГУ готовий перейти до організації спільних магістерських програм з україністики та русистики, повідомляє «УНІАН».

Він повідомив, що завтра у Москві пройде перше засідання Російської асоціації україністів.

Бак зазначив, що РДГУ розглядає ідею проведення олімпіад з української мови, у яких зможуть брати участь представники діаспори та студенти, які вивчають українську мову у російських вузах.

Підготовку фахівців з України - істориків та міжнародників - у РДГУ забезпечує кафедра пострадянського зарубіжжя у рамках освітнього циклу за фахом «Міжнародні відносини».

У числі пропозицій РДГУ, адресованих українській науковій та освітній спільноті: розробка та видання щоквартального російсько-українського історико-культурного альманаху; заснування щорічної російсько-української премії вручається російським і українським представникам науково-освітянської спільноти та сфери культури, які зробили внесок у розвиток російських та українських досліджень та у зміцнення російсько-українських відносин; заснування щорічного наукового Форуму «Російсько-українські читання» під егідою Російської асоціації україністів, а також організація роботи щорічної російсько-української літньої школи при Форумі.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

659