З 8 по 10 листопада у польському Сопоті проходить V міжнародний Енергетичний форум, організований Інститутом східноєвропейських досліджень (Польща). У його роботі беруть участь близько 200 провідних політиків, бізнесменів та експертів з країн Центральної і Східної Європи, ЄС, Росії, США, Азії. Міжнародний фонд «Єдиний світ» (голова правління Едуард Прутнік) на форумі представляють член правління фонду Олексій Плотніков і заступник директора Олександр Балануца.
Як зазначив голова правління МФ «Єдиний світ» Едуард Прутнік: «Енергетичні проблеми завжди були дуже важливі для України. Це стосується необхідності диверсифікації джерел поставки енергоносіїв, виконання транзитних зобов’язань, і питань впровадження енергозберігаючих технологій».
На його думку, глобальна економічна криза поставила багато питань перед національними урядами. «І одне з найважливіших місць займають саме енергетичні питання. Від того, на якому рівні посткризовий світ зможе їх вирішити, залежить стабільність і розвиток світового господарства», - зауважив голова правління МФ «Єдиний світ».
За словами О.Плотнікова, на цьогорічному форумі обговорюються енергетичні питання не тільки регіону Центральної і Східної Європи, але і всього європейського континенту. «На цьогорічному форумі розглядаються питання, що стосуються і України. Насамперед це транзит енергоносіїв. Україна тут виступає як важлива транзитна держава. Напевно не треба говорити про те, який в нас був негативний досвід транзитних поставок російського газу в Європу у минулі роки», - підкреслив він.
О.Плотніков також зауважив: «Важлива проблема – це диверсифікація джерел постачання енергії. Тут теж дуже важлива роль України через те, що протягом останніх років ми намагаємося вирішити питання щодо диверсифікації джерел постачання енергії в нашу країну».
На його думку, не менш важливим залишається питання енергозбереження і впровадження альтернативних джерел енергії. Він пояснив: «Наприклад, якщо у Німеччині 10% енергії отримують з альтернативних джерел, то в Україні цей показник складає тільки 0,2%. А якщо зважити на те, що 47% нашого ВВП – це енергоємні експортно-орієнтовані галузі, то для України енергозбереження і створення альтернативних джерел енергії залишається надзвичайно важливим».
У свою чергу, О.Балануца підкреслив важливість проведення Енергетичного форуму для вільного обміну думками між представниками різних країн світу і відзначив особливу роль в організації форуму Інституту східноєвропейських досліджень на чолі із його керівником Зігмунтом Бердиховським.
Однією з головних тем форуму стало обговорення нової енергетичної стратегії Європи. Завдання стратегії полягає у визначенні основних цілей європейської енергетичної політики в найближчі роки. Окрім політиків та експертів, участь у роботі форуму також беруть провідні польські компанії, що представляють енергетичний сектор.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом