Вибори в Одесі рясніли явними фальсифікаціями і не відповідали міжнародним нормам, заявляє голова Комітету «За відкриту демократію» Том Нолан. Про це він сказав вчора на прес-конференції.
«Ми розчаровані, оскільки ці вибори можуть посилити негативний імідж Україн и», - зазначив глава групи міжнародних спостерігачів, уточнивши, що його оцінка обумовлена «великою кількістю порушень безпосередньо у день голосування на виборчих дільницях, а також минулої ночі під час підрахунку голосів і доставки бюлетенів» .
За словами Нолана, «понад ст о міжнародних спостерігачів мають у своєму розпорядженні незаперечні факти порушень в Одесі чинного законодавства про вибори, а також міжнародних стандартів», повідомляє «УНІАН».
На прес-конференції прозвучало багато прикладів грубих порушень в Одесі закону про місцеві вибори. Зокрема, інший представник Комітету, професор Ерік Херон із США, зазначив: «Я спостерігав за виборами у чотирьох пострадянських країнах. Але те, що я побачив на виборчій дільниці №311 в Одесі, було найгіршим із побаченого за довгі роки моєї участі у місіях міжнародних спостерігачів ».
«Хоча у це важко повірити, але у день голосування і ніч підрахунку голосів нас, зареєстрованих ЦВК представників Комітету «За відкриту демократію», не пускали на кілька виборчих дільниць», - додав у свою чергу представник Комітету із Литви Мантас Адоменас.
«Крім того, були випадки залякування, тиску на спостерігачів. Від нас вимагали покинути дільниці передчасно, а деякі комісії відмовилися пускати спостерігачів на дільницю без письмового пояснення причин їхнього перебувапння і навіть ображали », - зазначив він, вказавши, що ним, зокрема, зафіксовано цілу низку порушень дільничною виборчою комісією N181, що стосувалися наявності невикористаних бюлетенів.
«Наприклад, після того, як невикористані бюлетені вже спакували і запломбували, - уточнив міжнародний спостерігач, - були знайдені приблизно 100 незаповнених бюлетенів для голосування за кандидатів у депутати в одномандатних округах. Склалося враження, що зроблено це було навмисне », - зазначив він. І додав, що члени комісії на деяких діл ьницях навідріз відмовлялися готувати протоколи підрахунку голосів після закінчення голосування.
«Після нашого зауваження взялися складати протокол тільки в одній із комісій. А у трьох інших відмовилися. Крім того, нам відмовлялися надати копії протоколів », - акцентував Адоменас.
Міжнародний спостерігач із Австралії Марк Льюїс також підтвердив, що став свідком масових порушень на дільницях, які відвідав. Зокрема, за його словами, на ДВК N147 було виявлено значне перевищення кількості бюлетенів з голосування за кандидатів у депутати облради і за одномандатним мажоритарним округом у порівнянні з кількістю зареєстрованих виборців. «Причому це перевищення склало 400% від загальної кількості тих, хто голосує на дільниці», - підкреслив він.
Крім того, спостерігач констатував невідповідності, зафіксовані на дільниці N311. І зауважив, що «дільниця закрилася о 22:00, але до 08:00 члени комісії не встигли порахувати бюлетені. За 10 годин вони порахували тільки кількість невикористаних та зіпсованих бюлетенів, а також кількість бюлетенів з голосами за мера міста і депутатів за мажоритарними округами. А це цілком могло бути пораховано за 2-3 години », - заявив Льюїс.
Спостерігач із Канади Рон Хічій повідомив, що члени виборчкомів навмисно приховували практично будь-яку інформацію, яку намагалися отримати міжнародні спостерігачі. «Тиждень тому я голосував у нас, у Канаді. Голосування відбувається у режимі реального часу. Якщо о 20:00 на виборчій дільниці закінчується голосування, то о 20:05 вже відомі результати. Я впевнений, що жителі Одеси і Одеської області також заслуговують чесних і відкритих виборів », - підсумував міжнародний спостерігач.
Як повідомляв ForUm, 31 жовтня в Україн і пройшли місцеві вибори.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом