Євросоюз не закриває європерспективу для України. Про це, як пише «Комерсант-Укриана», говориться у копії спільного листа міністрів закордонних справ Польщі та Швеції Радослава Сікорського та Карла Більта на адресу високого представника ЄС з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон та єврокомісара з питань розширення Штефана Фюле.

«У минулі вихідні російські та українські ЗМІ повідомили про лист Сікорського та Більта. Більшість видань процитували одне із російських інформагентств, яке опублікувало витяги зі статті авторитетного брюссельського інтернет-видання EUobserver. За даними ЗМІ, глави МЗС Польщі та Швеції констатували неготовність Євросоюзу запрошувати Україну та інші колишні республіки СРСР до переговорів про членство у ЄС як мінімум упродовж десяти років », - підкреслюється у публікації.

Між тим у документі, копією якого володіє газета, немає згадок про неможливість розширення ЄС на Схід. Навпаки, зазначає видання, у ньому міститься натяк на можливість членства тих країн-сусідів ЄС, «які є європейськими». Головна його ідея - змінити принцип виділення країнам-сусідам коштів із бюджету ЄС, розділивши програми для південних і східних держав.

При цьому для фінансування останніх автори листа пропонують ввести особливі правила, що «надають шанс для більш швидкого зближення з європейськими нормами, стандартами і цінностями тим країнам-партнерам, які вже показали найбільший прогрес».

У МЗС Польщі виданню підтвердили справжність копії листа Сікорського-Більта, що є у газети. Автор згаданої раніше статті EUobserver Ендрю Реттман у листуванні з газетою визнав, що у нього також немає підтверджень тез, раніше процитованих російськими і українськими ЗМІ: «У листі Більта і Сікорського дійсно немає згадок про те, що країни «Східного партнерства» не отримають запрошення до ЄС у найближчі десять років. Це - моя точка зору».

Нагадаємо, у неділю «Вести.ру» повідомили, що у спеціальному листі, складеному міністрами закордонних справ Швеції Карлом Більдтом і Польщі Радославом Сікорським, йдеться, що розширення Євросоюзу за рахунок прийняття до нього нових країн у найближчі десять років не буде. У документі зазначається, що наразі відсутні умови для прийняття до Євросоюзу нових членів. Подібна ситуація проіснує, на думку авторів, принаймні до 2020 року.

Одночасно Швеція і Польща пропонують змінити формат існуючої політики сусідства і партнерства ЄС, особливо виділивши групу із шести країн, до якої входять Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна. Євросоюзу слід розширити співпрацю з цими державами, підписавши серію документів про партнерство, яке, однак, не передбачає їхнього вступу у досяжному майбутньому до Євросоюзу.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

574