Угода щодо постачання російського природного газу, укладен а попереднім урядом, у силу низки обставин не відповідає чинному законодавству України, заявляє прем'єр-міністр України Микола Азаров.
«Реалії ринку змінилися, тому і базова угода, і формула визначення ціни вимагають перегляду. Крім цього, Україна приєдналася до Європейської енергетичної хартії і прийняла закон про ринок газу. Відповідно, змінилася і міжнародно-правова і внутрішня законодавча база, які враховувалися свого часу під час укладення та виконання угод про постачання і транзит газу. У силу цього угода, укладену попереднім урядом, не відповідає чинному законодавству України », - сказав він, відкриваючи засідання уряду в Києві у середу, повідомляє« Інтерфакс-Україна ».
Прем'єр повідомив, що , серед іншого, питання ринку газу будуть обговорюватися у середу в Києві на засіданні Комітету з питань економічного співробітництва українсько-російської міждержавної комісії під головуванням прем'єра. «Перш за все, ми підтвердимо російським партнерам прямо висловлені позиції, що чинна угода про постачання газу в Україну не може нас влаштовувати», - зазначив прем'єр.
Азаров також повідомив, що зміни обставин не можна не враховувати. «Треба шукати компроміс, і з урахуванням відновленого рівня взаєморозуміння і взаємної довіри з Росією, переконаний, що компроміс ми знайдемо», - сказав прем'єр України.
Крім того, глава українського уряду відзначив перспективність тристоронніх переговорів між Росією, Україною і Євросоюзом про спільну роботу на газових ринках. «Така співпраця є гарантією від ризиків, пов'язаних з поставками російського природного газу до Європи, яка через дії попередньої української влади мала серйозні проблеми з опаленням у зимовий період 2009 року. Чинна влада та чинне законодавство сьогодні гарантують, що таке більше ніколи не повториться », - додав Азаров.
При цьому прем'єр підкреслив, що тристороння співпраця може стати довгостроковою і продуктивною. «Якщо ми визначимося, які обсяги газу буде споживати Європа протягом наступних двох десятиліть, які обсяги поставок забезпечить Росія і які обсяги транзиту буде надавати Україні», - сказав Азаров.
Як повідомляв ForUm, 26 жовтня прес-секретар прем'єр-міністра РФ Дмитро Пєсков заявив, що питання про постачання газу в Україну може бути порушене у рамках запланованого на середу у Києві засідання комітету з питань економічного співробітництва російсько-української міждержавної комісії.
Раніше прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив, що уряд продовжує переговори з російською стороною щодо перегляду газової угоди, підписаної 2009 ро ку.
25 серпня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна наполягає на перегляді газових контрактів з Російською Федерацією і має намір переконати російську сторону у необхідності це зробити. Глава уряду зазначив, що у першу чергу в контрактах необхідно переглянути формулу формування ціни на газ, що закуповується Україною у Росії. У відповідь заступник голови Держдуми РФ, президент Російського газового товариства Валерій Язєв заявив, що Росія не розглядає можливість зміни формули ціни на газ.
Нагадаємо, 21 квітня цього року у Харкові у ході робочого візиту президента РФ Дмитра Медведєва в Україну були підписані доповнення до контракту на поставку природного газу між ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» від 19 січня 2009 року. Згідно з доповненнями, платежі за газ НАК «Нафтогаз України» буде здійснювати зі знижкою на величину зниження експортного мита при поставках газу в Україну, яка встановлюється урядом РФ.
Як очікується, зниження складе 100 дол за тис. куб. м газу, але не більше 30% від ціни газу, і буде поширюватися на обсяги поставок 30 млрд. куб. м у 2010 році, і 40 млрд. куб. м - у наступні роки.
Формула ціни і умова «бери або плати» залишилася без змін. Крім того, скасовано пункти контракту, які стосуються штрафних санкцій за недобір газу Україні та які за практикою його виконання не застосовувалися. Річні контрактні обсяги газу в 2010 році збільшено до 36,5 млрд. куб. м.
У той же час у контракті від 19 січня 2009 року на транзит російського газу по території України не були передбачені штрафні санкції до «Газпрому» за невиконання зобов'язань з транзиту газу.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом