Посол Сполучених Штатів Америки в Україні Джон Теффт сподівається, що Верховна Рада України внесе зміни до Закону «Про судоустрій та статус суддів» відповідно до зауважень Венеціанської комісії. Про це Теффт заявив сьогодні, відповідаючи на запитання журналістів під час «круглого столу» на тему: «Судова реформа в Україні та світові стандарти незалежності судової влади», що пройшов у Києві.
«Ми переглянули закон і вважаємо, що це дійсно крок вперед. Сподіваємося, що ті зауваження, які були зроблені і Венеціанською комісією, і Радою Європи, Верховна Рада все-таки врахує і внесе відповідні зміни », - сказав Теффт.
За словами посла, верховенство права - це основа демократичного суспільства. «Для людей дуже важливо провести реформу судової системи і збільшити довіру суспільства до судів», - сказав він.
Що стосується ролі Верховного Суду, то Теффт зазначив, що у різних країнах він має різний устрій і різний склад. За його словами, у США Верховний Суд має ті функції, які в Україні виконують і Верховний, і Конституційний Суд. «Головне - мати таку систему в країні, де є верховенство права, а люди отримають доступ до суду і справедливе правосуддя», - резюмував Теффт, повідомляє «УНІАН».
Як повідомляв ForUm, закон про судоустрій та статус суддів був прийнятий Верховною Радою 7 липня 2010 року.
На засіданні 15-16 жовтня Венеціанська комісія схвалила дві думки щодо цього закону. Секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт повідомив, що, з одного боку, комісія констатувала певний прогрес. «Кілька рекомендацій Венеціанської комісії були прийняті до відома. Зокрема, поліпшення було зроблене у питанні автоматичного розподілу справ між суддями », - зазначив він.
Разом з тим, за його словами, комісія зафіксувала і низку негативних змін, зокрема, практично повне позбавлення повноважень Верховного Суду. Стурбованість у членів Венеціанської комісії також викликають положення про Вищу раду юстиції, додав Маркерт.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом