Голова Комітету ВР з питань свободи слова й інформації Андрій Шевченко упевнений, що парламентська більшість не плюватиме проти вітру і 2 листопада підтримає ухвалення закону про доступ до публічної інформації.

Відповідаючи на запитання, як він оцінює перспективи ухвалення законопроекту 2 листопада, Шевченко сказав: «Приймуть, нікуди не подінуться... Ви ж розумієте, що ми не країна-ізгой, у 80 країнах вже діє такий закон, в європейських країнах він діє. З колишніх республік Радянського Союзу тільки три залишилися без такого закону - Туркменістан, Казахстан і Україна, тому я просто упевнений, що цей закон буде прийнятий. Питання тільки, коли і яким складом парламенту. Я сподіваюся, що цим складом парламенту, тому що є речі, проти яких не можна діяти, це все одно, що плювати проти вітру», повідомляє «ЛІГА».

Шевченко також зазначив, що сьогодні закон про доступ до інформації не був прийнятий, оскільки влада шукає зачіпки для того, щоб не міняти існуючу систему відносин всесильного чиновництва і безправних громадян.

«Чиновництво, як клас і влада в цілому, зацікавлені в тому, щоб існуючий стан речей зберігався якомога довше. Вони розуміють, що рано чи пізно все працюватиме інакше, і їм доведеться працювати інакше. Але якщо можна зберегти старий стан речей, хоч на місяць, хоч на тиждень, вони намагатимуться це зробити. Так і потрібно дивитися на затягування цього питання», - сказав він.

У той же час, за його словами, з кожним разом знаходити такі зачіпки для влади все складніше.

Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада провалила сигнальне голосування щодо проекту закону про доступ до публічної інформації і перенесла його розгляд на 2 листопада 2010 року - його підтримали всього 174 народних депутата: 1 регіонал, 98 бютівців, 52 депутати від НУНС, 20 депутатів від Блоку Литвина і 3 позафракційні. Комуністи в сигнальному голосуванні участь не брали.

У той же час, парламент підтримав іншу пропозицію спікера - перенести розгляд даного законопроекту на 2 листопада 2010 року. За проголосував 251 народний депутат.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

490