Президент України (1991-1994 рр.) Леонід Крачук заявляє, що не готовий особисто очолити процес об'єднання української опозиції.
Про це він сказав в ефірі ТВі, коментуючи заяву лідера «Народної самооборони», екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка про те, що Кравчук може стати «об'єднавчою фігурою для української опозиції», повідомили у прес-службі телеканалу.
«Я не готовий очолити, оскільки я не бачу шляхів об'єднання. По-друге, я не є опозиціонером. Я бачу, швидше, свою роль у тому, щоб, незалежно від посад і спокус стати мільярдером, говорити правду і про владу, і про опозицію», - підкреслив політик.
Водночас Кравчук зазначив, що сьогодні він не може оцінити ні діяльність влади, ні діяльність опозиції як цивілізованих учасників демократичного політичного процесу.
Кравчук підкреслив, що можливим шляхом повернення України у правове поле є переконати і владу, і опозицію скликати конституційну асамблею, доручити їй написання нової Конституції і після цього винести Основний Закон на затвердження народу.
«Цим самим ми б сказали найголовніше: зникли б спокуси, прямі й опосередковані, міняти весь час Конституцію під конкретну особу. Це і була б робота до об'єднання, оскільки всі би бачили, що ми діємо в одному руслі», - вважає він.
На думку Кравчука, до складу конституційної асамблеї повинні увійти професіонали-конституціоналісти. «Я б запропонував доручити це незалежним людям, які не пов'язані з владою. Це мають бути вчені, професіонали у цій області. Від влади можуть до цієї асамблеї увійти представники без права нав'язувати свою думку і керувати. Президент не може очолити цю асамблею жодним чином, і ніхто із чинних політиків також », - переконаний перший Президент України. У той же час Кравчук заявив, що сам взяв би участь у роботі конституційного органу у разі запрошення.
Як повідомляв ForUm, лідер «Народної самооборони», екс-міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко вважає, що перший Президент України Леонід Кравчук може стати «об'єднавчою фігурою для української опозиції».
Нагадаємо, 30 вересня Конституційний Суд України скасував політреформу і поклав на органи влади обов'язок привести свої нормативно-правові акти у відповідність з Конституцією від 1996 року у редакції, яка існувала до внесення змін від 8 грудня 2004 року.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом