Єврокомісія констатує позитивний розвиток України, але висловлює занепокоєння повідомленнями про погіршення основних фундаментальних свобод і демократичних принципів в Україні. Про це заявив європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.

«Ми занепокоєні широко поширеними повідомленнями щодо погіршення фундаментальних свобод і демократичних принципів в Україні. Зокрема, наша стурбованість пов'язана зі свободою засобів масової інформації, свободою зібрань та асоціацій. Повага цих фундаментальних цінностей життєво важлива. Вони - найкраща гарантія індивідуальної свободи, вони гарантують змагальність ідей, вони - життєво важливий компонент відкритого та інноваційного суспільства », - заявив він у середу у Страсбурзі, виступаючи у ході пленарного засідання Європейського парламенту, на якому розглядається ситуація в Україні. Фюле виступав замість віце-президента Європейської комісії, Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон.

Єврокомісар також торкнувся рішення Конституційного суду про скасування конституційних змін 2004 року. «Це рішення не тільки збільшує необхідність для України провести більш широку конституційну реформу, а й стає ключовою темою парламентської резолюції. Процес потребує встановлення ефективної конституційної системи балансу й контролю відповідно до європейських стандартів », - сказав він.

Фюле ще раз підкреслив, що для ЄС і «наших держав-членів повага прав людини, демократичні принципи та верховенство права - це наші фундаментальні принципи, які зібрали нас разом». «Це принципи, щодо яких не може бути компромісів», - зазначив він, повідомляє «Інтерфакс-Україна»

Разом з тим у своєму виступі єврокомісар зауважив, що у поточні місяці уряд Президента Віктора Януковича здійснює низку важливих економічних реформ, а також приймається законодавство, спрямоване на боротьбу з корупцією. Крім того, прийняття закону про реформування газового сектора «проклало Україні дорогу до членства в Енергетичному співтоваристві».

Крім того, Фюле відзначив досягнуту угоду про виділення Міжнародним валютним фондом стенд-бая та «інші важливі кроки для забезпечення безпеки макро-фінансової стабільності, прозорості та повернення до зростання». «Ці реформи ведуться у правильному напрямі і повинні тривати. Українське керівництво також змогло досягти рівня стабільності. Це важливий і необхідний розвиток, який гарантує ефективне управління країною », - підкреслив єврокомісар.

Нагадаємо, Європейський парламент на засіданні у четвер, 21 жовтня, планує схвалити резолюцію щодо України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

556