Народний депутат від Партії регіонів, віце-президент Парламентської Асамблеї Ради Європи Іван Попеску вважає можливим зняття з України моніторингу ПАРЄ у 2011 році. Про це, як повідомили ForUm'у у прес-службі ПР, він заявив на прес-конференції у середу в Києві.

Так, відповідаючи на запитання про те, чи може Україна вийти з-під моніторингу до початку свого головування у Раді Європи, запланованого на травень-листопад 2011 року, Попеску зазначив, що це можливо.

За його словами, для формального виконання взятих перед Радою Європи зобов'язань Україні необхідно привести у відповідність зі стандартами Європи Кримінально-процесуальний кодекс, закони про прокуратуру та адвокатуру, а також створити громадське телерадіомовлення і передати пенітенціарну систему у відання Міністерства юстиції.

Як зазначив депутат, процес зміни необхідних законів уже йде. Він також підкреслив, що однією із вимог ПАРЄ була відмова України від імперативного мандату народних депутатів, що відбулося одночасно з прийняттям рішення Конституційного Суду про неконституційність змін до Основного Закону, прийнятих у грудні 2004 року.

Тепер же, за словами Попеску, українська делегація у ПАРЄ очікує при черговому розгляді в Асамблеї питання дотримання Україною зобов'язань перед Радою Європи почути чіткий сигнал про можливість зняття моніторингу з нашої держави.

При цьому він підкреслив, що у разі переходу до постмоніторингового діалогу Парламентська Асамблея Ради Європи продовжить спостерігати за виконанням Україною зобов'язань.

Як повідомляв ForUm, 5 жовтня ПАРЄ схвалила резолюцію «Функціонування демократичних інститутів в Україні». У документі ПАРЄ висловила стурбованість втручанням СБУ у політичні справи, закликала владу розслідувати всі заяви про утиски свободи ЗМІ та права на збори, забезпечити умови для проведення чесних виборів у місцеві органи влади. Крім того, Асамблея закликала Київ не допустити монополізації влади і провести реформування прокуратури та органів юстиції.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

512