У Міністерстві закордонних справ України вважають, що в найближчі два дні Центральна виборча комісія зареєструє достатню кількість спостерігачів на місцеві вибори. Про це сказав на брифінгу директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин. «Ми виходимо з того, що впродовж сьогоднішнього-завтрашнього дня достатня кількість спостерігачів буде зареєстрована», - сказав він. (Згідно закону, останнім днем реєстрації спостерігачів у Центральній виборчій комісії є 20 жовтня - ред.).

Волошин зазначив, що Президент, Кабінет міністрів, ЦВК і МЗС зробили все необхідне для максимального забезпечення міжнародного спостереження за виборами в Україні.

Він також сказав, що МЗС своєчасно розіслав спостерігачам від міжнародних організацій запрошення приїхати до України. За словами Волошина, спостерігачі від багатьох організацій вже зареєструвалися в ЦВК. Він також виразив упевненість, що спостерігачі від Європейського парламенту також встигнуть зареєструватися, повідомляє «УНІАН».

Волошин зазначив, що головні інститути, які контролюватимуть чесність проведення виборів в органи місцевого самоврядування, є і в самій Україні, і їх цілком достатньо.

За словами Волошина, дуже велика кампанія з дискредитації підсумків виборів була розгорнена за кордоном за ініціативою окремих українських політичних сил і, зокрема, через деяких їхніх партнерів, представлених у Європейському парламенті, тому влада почала активно запрошувати на вибори до України міжнародних спостерігачів і, зокрема від Європарламенту. «Тому ми зацікавлені в спостерігачах від Європейського парламенту, за попередніми даними, їх буде 7 або трохи більше осіб, щоб вони приїхали до України і зробили власні висновки щодо цих виборів, а не робили їх на основі прес-релізів братських чи, як їх там називають, інших партій», - сказав він.

Як повідомляв Forum, 13 вересня Політична асамблея Європейської народної партії схвалила резолюцію, в якій виразила стурбованість згортанням свободи слова, використанням правосуддя в політичних силах, а також засудила втручання держави Україна в справи партії «Батьківщина».

У документі ЄНП також виразила підтримку українським партіям, які мають статус спостерігачів при ЄНП, - «Батьківщині», Народному руху України і «Нашій Україні» і закликала Президента України Віктора Януковича і власті припинити антидемократичні дії. ЄНП має найбільшу фракцію в Європарламенті.

1 жовтня Україна передала офіційне запрошення Європейському парламенту спостерігати за місцевими виборами 31 жовтня.

Проте 14 жовтня конференція президентів Європарламенту відклала розгляд питання про направлення спостерігачів на вибори до України. «З технічних причин це питання було відкладене на наступне засідання конференції президентів у Страсбурзі 21 жовтня», - повідомили в прес-службі президента Європарламенту.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

516