Україна потрапила до числа держав, які не виконали поточні фінансові зобов'язання перед Організацією Об'єднаних Націй.

Як повідомляє Центр новин ООН, багато держав через глобальну рецесію не виконали свої фінансові зобов'язання перед ООН. На сьогоднішній день лише 13 з 192 держав повністю розрахувалися з Організацією.

Зокрема, виплати по всіх напрямах до бюджету ООН провели Австралія, Азербайджан, Канада, Демократична Республіка Конго, Данія, Німеччина, Ліхтенштейн, Монако, Нідерланди, Сінгапур, Південна Африка, Швейцарія і Танзанія.

При цьому внески до регулярного бюджету 2010 року сплатили 119 зі 192 держав. За станом на початок жовтня ця недоплата складає 787 млн. доларів.

Зокрема, констатують в ООН, 88% цієї суми - 691 млн. дол. - заборгували США; 9% доводяться на Мексику (50 млн.), Чилі (9 млн.), Венесуелу (7 млн.), а також Іран (5 млн.). Решта 3% - на 68 боржників до регулярного бюджету.

Також на реалізацію плану капітального ремонту цього року держави не доплатили 84 млн. дол.

Зараз фінансові зобов'язання члена ООН складаються з чотирьох частин: внесок до регулярного бюджету, виплати на миротворчість, витрати на утримання міжнародних трибуналів і на капітальний ремонт будівлі штаб-квартири ООН у Нью-Йорку, нагадують в ООН, передає «УНІАН».

Як повідомлялося, у грудні 2009 року Генеральна Асамблея ООН затвердила регулярний бюджет ООН на 2010-2011 роки у розмірі 5,16 млрд. доларів. Розмір внеску кожної держави до цього бюджету визначається як частина від загальних витрат Організації. Шкалу внесків кожні три роки встановлює Генеральна Асамблея ООН. При цьому враховуються рівень розвитку економіки і чисельність населення країн-членів. У 2000 році Асамблея встановила фіксований максимум для однієї держави - 22% від загального бюджету.

При цьому в ООН визнають, що сама Організація також винна країнам-членам 430 млн. доларів. Це заборгованість перед урядами – контриб’юторами устаткування і військ у миротворчі операції ООН. За існуючими правилами держави, які направляють військові контингенти до складу операцій ООН з підтримки світу, самі займаються їх фінансовим забезпеченням. ООН лише компенсує їм ці витрати за встановленою шкалою. Але якщо члени Організації несвоєчасно оплачують рахунки миротворчих місій, то і ООН, у свою чергу, не може розрахуватися з постачальниками миротворчих контингентів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

723