В інтерв'ю Бі-бі-сі Президент України Віктор Янукович обмовився, що збирається відмовитися від поїздок на роботу на авто. Замість цього використовуватиме авіаційний транспорт.

«Газета по-киевськи» запитала в експертів, скільки коштуватиме ця ідея і наскільки вона може технічно реалізуватися.

«Буквально два тижні тому я озвучив цю ідею, мені приємно, що Президент прислухався, - хвалиться екс-заступник мера Києва Євгеній Червоненко. - Використовувати вертоліт для пересування Президента - це найбільш оптимальне рішення як з погляду безпеки, так і з погляду мобільності. Правда, задоволення це - не з дешевих: один політ коштує близько $1 тис. Але воно того варте».

Як пояснив Червоненко, який сам є власником вертольота As 355 Queen Star, сучасні вертольоти оснащені спеціальними системами протирадарного захисту і на висоті 100 м захищені від виявлення. Крім цього, за його словами, в небі дисципліна жорсткіша, тому і вірогідність аварії набагато менша.

Він також упевнений, що для такого міста, як Київ, вертолітне сполучення просто необхідне як для Президента, так і для рятувальних служб. А проблем з посадковими майданчиками, на його думку, взагалі не повинно бути: «Зараз у Києві є зареєстровані майданчики. Це і аеродром в Гідропарку, і стаціонарний вертолітний майданчик в Інституту Амосова. Як варіант, місцем для посадки можуть служити плавучі майданчики і дахи будинків тієї ж Адміністрації Президента. Але для цього потрібна територія не менше 30х30 метрів і досвідчений екіпаж».

А заборона на польоти над містом, яка діє сьогодні, на думку Червоненка, навряд чи стосуватиметься Президента. Адже з дозволом СБУ і мера цю проблему можна легко вирішити.

Віталій Пшеничний, начальник ГУ з надзвичайних ситуацій, підтверджує, що втілити ідею вертолітних польотів цілком реально: «Технічно зараз все можливо. Зараз наше управління працює над питанням створення майданчиків при медзакладах. Але яких-небудь розпоряджень про організацію вертолітних майданчиків для Президента поки не поступало».

А ось регіоналка Олена Бондаренко радить Президентові піти ще далі у вирішенні проблеми оптимізації часу.

«Наприклад, перейняти досвід Штатів, де Президент безпосередньо живе і працює в одному будинку. У нього є свій Овальний кабінет, де він проводить переговори, тим самим економить і свій час, і час тих, хто обслуговує його адміністрацію», - сказала вона.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

432