На тлі дискусій навколо запровадження «дрес-коду» для співробітників Кабінету міністрів України народний депутат Олександр Фельдман подав законопроект «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо попередження обмежень етнонаціональних, релігійних, гендерних прав при встановленні дрес-коду на роботі)».

У пояснювальній записці до законопроекту говориться про те, що право на індивідуальність є «особистим немайновим правом», закріпленим у статті 300 Цивільного кодексу України, і тому може бути обмежене тільки у випадках, які передбачені законом.

Вимоги до зовнішнього вигляду за певних обставин можуть призвести до обмеження етнонаціональних, релігійних, гендерних прав. Наприклад, права на носіння традиційної української вишиванки, традиційного убору мусульман, іудеїв, індусів, носіння штанів жінками. Тому з метою гарантування немайнових прав необхідно встановити чіткі умови для запровадження дрес-коду для співробітників, сказано у пояснювальній записці до законопроекту.

Законопроектом Фельдмана пропонується встановити можливість запровадження дрес-коду для працівників тільки після їхньої письмової згоди, або при підписанні трудового договору, або шляхом підписання додаткової угоди до трудового договору, якщо на момент запровадження дрес-коду трудовий договір уже підписаний.

Коментуючи подання цього законопроекту, Олександр Фельдман заявив, що ця законодавча ініціатива не спрямована проти нещодавнього рішення про запровадження дрес-коду для співробітників Кабміну, а всього лише є механізмом, який захистить етнанаціональні, релігійні та гендерні ідентичності від «перегинів» роботодавців на місцях, пишуть «Подробиці».

За словами Олександра Фельдмана, внесення такого законопроекту не призведе до гострих громадським дебатів, подібних тим, які були у Європі навколо прав мусульманських жінок на носіння хіджабів (релігійних головних уборів) у громадських місцях, оскільки цей законопроект захищає в однаковій мірі права як національно-культурних і релігійних меншин, так і права представників більшості. У Європі, на відміну від України, немає своїх вишиванок, заявив Олександр Фельдман.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

590