У даний час у парламенті, крім діючих фракцій, неформально існують три групи, пише «Дело». Першу очолює народний депутат Ігор Рибаков, у його групі - вже 16 чоловік, зазначає видання. Другу групу, за даними газети, очолює «нунсівець» Давид Жванія. Його групу складають від 20 до 22 депутатів. Третю групу збирає колишній «бютівець» Ігор Савченко. На даний момент він і ще шестеро його соратників тимчасово ввійшли до фракції Партії регіонів. Однак, за словами джерела видання у групі Савченка, це тимчасове явище. «Ми як увійшли туди, так і вийдемо, адже у нас є своя група, і ми хочемо її зареєструвати», - зазначив співрозмовник газети. Крім того, над створенням своєї групи працює колишній «бютівець» Богдан Губський. Поки, за даними видання, йому вдалося залучити на свій бік тільки одного депутата - члена фракції БЮТ Сергія Осику.
Голова Регламентного комітету Володимир Макеєнко не заперечує, що після прийнятого Регламенту у багатьох може з'явитися бажання обзавестися своєю групою. «Звичайно, групи будуть з'являтися і претендувати вони будуть перш за все на квотний розподіл комітетів», - зазначив він. Однак він не взявся спрогнозувати, як вони будуть розподілені. «Ми ж не знаємо, скільки у нас буде груп. Тому як можна зараз прогнозувати, кому скільки комітетів відійде? »- зазначив він.
Член спеціальної тимчасової комісії з адаптації законодавства до нової Конституції Руслан Князевич передрікає війну на грунті переділу комітетів. «Чим більше буде груп, тим менше комітетів залишиться у тих, хто їх очолює зараз», - зазначив він.
Як повідомляв ForUm, минулого тижня парламентарії прийняли новий закон про Регламент Верховної Ради, згідно з яким депутатські групи мають ті ж права, що і депутатські фракції. Для цього необхідно, щоб вона нараховувала не менше 15 людей. Крім того, за законом, квоти розподілу посад голів комітетів і членів комітетів визначаються пропорційно від кількісного складу депутатських фракцій до фактичної чисельності народних депутатів у порядку, встановленому Верховною Радою. Керівництво комітету формується ВР, хоча законопроектом пропонувалося, що голову комітету обирає ВР, а заступників та секретарів – сам комітет. Також, згідно з Регламентом, кожна група має право голосу на погоджувальній раді, може претендувати на створення секретаріату своєї групи і відповідне матеріально-технічне забезпечення.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом