Позиція Литви щодо подальшого розширення Євросоюзу і надання Україні чіткої перспективи членства в ЄС залишається незмінною.
Як повідомляє прес-служба Верховної Ради України, про це заявив прем'єр-міністр Литовської Республіки Андрюс Кубілюс під час зустрічі з головою Верховної Ради України Володимиром Литвиним, яка проходила в рамках робочого візиту українського спікера до Литви.
Під час зустрічі було обговорено питання щодо євроінтеграційних перспектив нашої держави і стану двосторонніх українсько-литовських відносин.
Прем'єр-міністр зазначив, що його країна входить до неформального об'єднання «кола друзів України», і позиція Литви щодо подальшого розширення Євросоюзу і надання Україні чіткої перспективи членства в ЄС «є твердою і послідовною».
Кубілюс також зазначив готовність Литви ділитися з Україною досвідом вступу до Євросоюзу, і висловив думку про доцільність складання чіткого календарного плану послідовних кроків України у напрямі вступу в ЄС.
У свою чергу Литвин позитивно оцінив цю ідею, оскільки, за його словами, тоді «ми сконцентруємо нашу енергію на конкретних діях, а не лише на словах, намірах і заявах».
Керівник парламенту зазначив, що, кажучи про євроінтеграцію України, «ми, в першу чергу, наполягаємо на тому, щоб зафіксувати питання про її європейську перспективу». «Нам потрібний маяк, який би чітко визначав нашу мету», - сказав він. У той же час, сказав Литвин, Україні украй важливо зберегти взаємовигідні партнерські відносини з Росією, передає «УНІАН».
Сторони обговорили питання про подальший розвиток двосторонніх відносин у торговельно-економічній і інвестиційній сферах, у сферах сільського господарства, транспорту й енергетики.
Сторони також обговорили ситуацію, що склалася в Україні після рішення Конституційного Суду про неконституційність закону України «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року № 2222-IV».
За словами Литвина, є всі підстави говорити про те, що в Україні «намітилася стабільність, яка повинна бути цивілізованою». Найближчим часом, повідомив він, буде створена конституційна комісія, яка «працюватиме на перспективу над питанням удосконалення системи влади з урахуванням того, що є намір розширити повноваження місцевих органів влади».
Кубілюс, у свою чергу, зазначив, що в питаннях внесення змін у Конституцію головне - щоб вони сприяли стабільності в країні і відповідали основним принципам європейських конституційних систем.
Крім того, Литвин сьогодні зустрівся з головою сейму Литовської Республіки Іряной Дягутене. Глава сейму позитивно оцінив євроінтеграційні спрямування України і висловився за прискорення просування нашої держави в Європейський Союз. «Ми пропонуємо, щоб Україна, Литва і Польща спільно просували ідею членства України в Євросоюзі в інших країнах», - зазначила вона.
«Але для того, щоб прийти в Євросоюз, Україні потрібно виконати багато домашніх завдань», - підкреслила Дягутене. При цьому вона від імені сейму виразила готовність надати Україні практичну допомогу в цьому процесі.
Глава сейму запропонувала заснувати сумісний гуманітарний форум, до якого б залучилися наукові інститути. «Учені України і Литви могли б спільно створювати наукові праці, наукові лабораторії, здійснювати обмін студентами», - сказала вона, додавши, що в рамках гуманітарного форуму може бути створений і економічний форум, «тому що до наукового потенціалу України має інтерес Литовська сторона».
Литвин підтримав таку ініціативу глави сейму і виразив готовність до об'єднання спільних зусиль.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом