Другий Президент України (1994-2004 рр..) Леонід Кучма переконаний, що в країні має бути одна державна мова - українська.
«Я був і залишаюся (прихильником того - ред.), що в Україні має бути одна державна мова - українська, а російська мова не повинна відчувати себе іноземною, от і все питання», - сказав Кучма у вівторок в інтерв'ю журналістам у Сімферополі на прохання прокоментувати новий законопроект про мови, який має намір розглянути Верховна Рада.
Кучма сказав, що не читав цей законопроект, тим не менш е, зазначив, що для того, щоб інші мови в Україні були захищені, необхідно «чітко дотримуватися європейської Хартії про мови, тоді буде все у порядку, а коли починає хтось когось тиснути і не давати комусь розвиватися, то звідси всі проблеми».
При цьому , відповідаючи на прохання журналістів прокоментувати стан свободи слова в Україні, Кучма зазначив, що часто цю тему використовують як засіб політичної боротьби.
«Часто це просто використовують як засіб політичної боротьби, я маю на увазі всі розмови навколо свободи слова», - сказав Кучма, повідомляє «Інтерфакс-Україна».
У той же час він звернув увагу, що коли говорять про проблеми свободи слова, то завжди у цьому звинувачують верховну владу.
«Найголовніше, якщо є десь якісь проблеми у цьому плані, то це на рівні місцевої влади. Тут треба у першу чергу розбиратися », - переконаний Кучма.
Як повідомлялося, 7 вересня голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко і член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький зареєстрували у парламенті законопроект 1015-3 «Про мови в Україні», яким запропонували Раді визначити порядок використання мов в Україні.
Законопроектом передбачено, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської мови з урахуванням того, що російська мова є рідною або так ою, якою повсякденно користується більшість громадян України, загальноприйнятою, поруч з українською, мовою міжособового спілкування на всій території Україні, однією із офіційних і робочих мов Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй, ЮНЕСКО та інших міжнародних організацій.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом