Голова Донецької облдержадміністрації Анатолій Близнюк упевнений, що у листопаді поточного року Верховна Рада ухвалить закон про мови, який узаконить використання російської мови на території України. Про це Близнюк заявив учора на прес-конференції.

«Я впевнений, що у листопаді закон про використання російської мови на території України буде однозначно прийнятий», - сказав губернатор. За його словами, тому, швидше за все, на сесії облради недоцільно розглядати це питання. Близнюк зазначив, що його слова обгрунтовані особистими запевненнями народних депутатів.

«У розмові з нашими народними депутатами я отримав заяву такого плану, що, як мінімум, у листопаді цей закон буде прийнятий», - пояснив глава обладміністрації.

При цьому він додав, що і сьогодні у регіоні не забороняється спілкуватися та вести документацію російською мовою, у тому числі й представникам влади.

«Я не заперечую, ми не будемо намагатися говорити там чогось ... Ми будемо працювати так, як працювали, працювати з документацією російською мовою, і обласна рада це робить сто відсотків. Спілкуємося ми вільно російською мовою, і ніхто нам замочок на рот не повісить », - сказав Близнюк, передає «УНІАН».

Він також підкреслив, що всі свої обіцянки щодо захисту російської мови в Україні Партія регіонів виконає. «Люди повинні абсолютно чітко розуміти, що Партія регіонів, сказавши, доведе це (питання про захист російської мови) до логічного завершення», - резюмував глава Донецької ОДА.

Як повідомлялося, 7 вересня голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, голова фракції Комуністичної партії Петро Симоненко і член фракції Блоку Литвина Сергій Гриневецький зареєстрували у парламенті законопроект 1015-3 «Про мови в Україні», яким запропонували Раді визначити порядок використання мов в Україні.

Законопроектом передбачено, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської мови з урахуванням того, що російська мова є рідною або так ою, якою повсякденно користується більшість громадян України, загальноприйнятою, поруч з українською, мовою міжособового спілкування на всій території Україні, однією із офіційних і робочих мов Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй, ЮНЕСКО та інших міжнародних організацій.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

515