Голова Верховної Ради України Володимир Литвин повинен подати у відставку, якщо Конституційний Суд визнає порушення процедури під час голосування щодо внесення змін до Конституції у 2004 році. Про це мовиться в заяві «Нашої України»

У партії зазначають, що Литвин, який очолював парламент і в 2004 році, повинен піти з посади – як особа, з вини якої Українській державі було завдано непоправної шкоди в особливо значних розмірах. А органи прокуратури, на думку «Нашої України», повинні порушити кримінальну справу за фактом неналежного виконання своїх службових обов'язків такими посадовими особами як Литвин і Леонід Кучма, який у той час перебував на посаді Президента України і взяв на себе відповідальність підписати цей документ.

У «Нашій Україні» зазначають, що останнім часом Литвин дуже часто змінює свою позицію. «Не минуло ще й місяця, як Литвин авторитетно стверджував, що політреформа не може бути скасована. Тепер же він почав сильно в цьому сумніватися, і стверджує, що Конституційний Суд має всі підстави для відміни змін до Конституції 2004 року. При цьому він не соромиться погоджуватися з тезою, що політреформа була прийнята з порушенням процедури», - наголошується в заяві, повідомляє «УНІАН».

«Не хочеться вірити, що така радикальна зміна поглядів глави найвищого законодавчого органу пов'язана із погрозою нинішніх можновладців оприлюднити визнання Пукача – без купюр. Але чому ж тоді Литвин – один з «батьків» цієї політреформи, – який наприкінці 2004 року дуже пишався своєю роллю в її ухваленні, готовий так беззаперечно і безжально поховати своє дітище?», - зазначають у партії.

У «Нашої України» немає анінайменшого сумніву, що Литвин і цього разу зробить все можливе для того, щоб Верховна Рада «в черговий раз слухняно порушила Конституцію і процедуру – заради виконання примх Януковича».

Партія «Наша Україна» заявляє, що спроба узурпувати владу нинішнім Президентом свідчить про невпевненість нинішньої влади в своїй легітимності і можливості утриматися надовго.

«Реанімація президентського статусу, яким він був до політреформи 2004 року, не буде відновленням справедливості, а лише загрожує Україні наростанням авторитаризму і згортанням демократичних процесів, яким покладений початок Помаранчевою революцією», - переконані в партії.

«Небезпечно, коли істотні зміни державного механізму здійснюються під тиском оприлюднення реальних обставин певних кримінальних справ або для виконання хворобливих амбіцій окремих політиків. Вони повинні понести за скоєне відповідальність – як моральну і політичну, так і юридичну», - мовиться в заяві.

У «Нашій Україні» переконані, що зміни в Конституцію повинні вноситися лише після всенародного обговорення змін, підготовлених експертами і науковцями. У партії нагадують, що такий проект був розроблений Національною конституційною радою, ініційованою Віктором Ющенком, і вона пройшла всі етапи обговорення і професійної експертизи.

Автори заяви переконані, що саме цей проект повинен бути покладений в основу нового державного механізму України, в якому існуватиме дієва система заборон і противаг, і який зробить неможливою узурпацію державної влади, яка належить народу України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

477