У Генеральній прокуратурі України обіцяють дати оцінку роботі колишнього керівництва Державного комітету України з земельних ресурсів (Держкомзему), зокрема, його екс-голови Олега Кулинича.

«У нас є матеріали щодо вже колишнього керівника Держкомзему Кул инича, але ми не встигли завершити перевірку, і було ухвалене рішення про звільнення його з займаної посади. Але ми перевірку обов'язково завершимо і приймемо рішення відповідно до чинного законодавства», - сказав генеральний прокурор України Анатолій Медведько у п'ятницю в інтерв'ю журналістам у Києві.

Відповідаючи на запитання про те, чи означає це, що Кулинич буде притягнений до кримінальної відповідальності, Медведько сказав: «Я ще не знаю. Якщо будуть підстави, то ми порушимо кримінальну справу відносно Кулинича ».

Заступник генерального прокурора України Віктор Занфіров зазначив, що розповів на засіданні колегії Генпрокуратури, що у Держкомземі проходили маніпуляції з кадрами. «Маніпуляції з кадрами у Держкомземі, його структурних підрозділах призвели до збитків держави у сумі понад 100 тис грн», - сказав він.

Занфіров також підкреслив, що ці кошти були сплачені незаконно звільненим 1918 начальникам управління в 11 регіонах і за рішенням судів ці начальники були відновлені на роботі. «Нами буде дан о оцінку дій керівництва Держкомзему найближчим часом кримінально-правовими заходами», - сказав він.

За словами Занфірова, Держкомзем неналежним чином контролював дотримання земельного законодавства , а його керівники самі найчастіше здійснювали правопорушення, передає «Інтерфакс-Україна».

Медведько на засіданні повідомив, що у поточному році Генпрокуратура розслідувала 6 кримінальних справ відносно керівників територіальних комітетів Держкомзему, і розповів, що 23 вересня прокуратура Закарпатської області порушила кримінальну справу щодо керівника регіонального Держкомзему за отримання хабара.

Також генпрокурор зажадав від своїх підлеглих вжити заходів щодо виявлення корупційних організованих груп, які роблять законними самовільно захоплені ділянки землі, а також легалізують зловживання у земельній сфері.

Говорячи про відшкодування збитків від зловживань у земельному законодавстві, Медведько підкреслив, що 77% збитку у таких справах відшкодовується ще під час слідства, і в поточному році із 75 млн силами прокуратури відшкодовано більше 55 млн грн збитку.

Крім того, він поскаржився на неправомірні судові рішення, якими відводяться земельні ділянки. За його словами, було прийнято понад 3 тис рішень про надання у власність або право оренди земельних ділянок, і кожне третє із таких судових рішень, як зазначив генпрокурор, оскаржене органами прокуратури.

Крім того, Медведько піддав критиці роботу прокурорів, які недостатньо виявляють такі порушення , і підкреслив, що за масові порушення земельного законодавства повинні нести дисциплінарну відповідальність і прокурори областей. «Є всі підстави для порушення питання про дисциплінарну відповідальність прокурорів областей. Якщо все так критично, нехай відповідають. Прокурори повинні відповідати за неналежну організацію роботи », - підкреслив він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

608