Україна стала членом організації Енергетичного Співтовариства. Відповідний протокол був підписаний у п'ятницю вранці в Скоп’є міністром палива і енергетики України Юрієм Бойком і міністром економіки Македонії Фатміром Бесимі в рамках 8 засідання Ради ЕС.

У церемонії підписання протоколу про вступ України в ЕС також взяв участь віце-президент, заступник генерального директора з питань енергетики Європейської комісії Фабрізіо Барбазо.

«Сьогоднішнє підписання сигналізує наше політичне прагнення вибудовувати принципи української енергетичної політики з ЄС. Я чекаю, що український парламент ратифікує угоду якнайскоріше найближчими місяцями», - сказав Бойко.

«Вступ України – важливий етап в процесі Енергетичного Співтовариства. Сьогодні ми стали свідками поглиблення енергетичної політики ЄС і розширення її меж», - сказав Бесимі.

«Я вражений динамізмом процесу Енергетичного Співтовариства. Сьогоднішня церемонія підписання додала сили в кінцеву мету створення загальноєвропейського енергетичного ринку на основі принципів і правил Європейського Союзу», - сказав Барбазо, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Рада міністрів ЕС схвалила вступ України і Молдови до цієї організації в грудні 2009 року. Разом з тим, для остаточного завершення процедури вступу сторони повинні були прийняти закон про газ, який би відповідав правилам ЄС. Остаточним кроком процедури вступу буде ратифікація протоколу Верховною Радою України.

Як раніше писав ForUm, 13 вересня Президент Віктор Янукович заявив, що Україна планує 24 вересня підписати Протокол про приєднання до Енергетичного співтовариства.

1 вересня Бойко заявив, що Україна виконала вимогу фінансування модернізації ГТС - ухвалення закону про лібералізацію газового ринку.

«Ми зробили практично європейське законодавство. Президент підписав закон. Ми адаптували свій газовий ринок до європейських умов і найближчим часом ми будемо прийняті в Європейське енергетичне співтовариство», - зазначив міністр.

Нагадаємо, Угода про Європейське Енергетичне співтовариство була підписана в жовтні 2005 року в Афінах і набрала чинності 1 липня 2006 року. Енергетичне співтовариству створено з метою розповсюдження досвіду внутрішнього енергетичного ринку ЄС на країни Південно-східної Європи і сприяння залученню інвестицій в енергетичну галузь країн-учасниць угоди.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1276