21 вересня 2010 року відбулася зустріч Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової з Президентом Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Мевлютом Чавушоглу, який перебуває з візитом в Україні. Про це ForUm’у повідомили в прес-службі Омбудсмана.
Ніна Карпачова проінформувала співрозмовника про результати свого моніторингу стану дотримання прав людини в нашій державі, підкресливши, що конструктивно співпрацює з Комісаром Ради Європи з прав людини Томасом Хаммарбергом, головою Комітету Ради Європи проти тортур Мауро Пальмо і представником Генерального Секретаря Ради Європи з координації програм співпраці в Україні Оке Петерсоном.
Пріоритетним для України, на думку Омбудсмана, повинне бути приєднання України до правових інструментів Ради Європи у сфері прав людини. Уповноважений відмітила важливість сьогоднішньої ратифікації українським парламентом переважною більшістю (312 голосів) ратифікації Конвенції Ради Європи про заходи з протидії торгівлі людьми. Ніна Карпачова повідомила також, що нею піднімається питання ратифікації Україною Європейської соціальної хартії (переглянутої) в повному об'ємі і приєднання до Протоколу колективних скарг. За поданням Омбудсмана дано доручення Президента України про підготовку до ратифікації Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації і сексуального розбещення дітей.
Уповноважений з прав людини відмітила важливість головування України в травні-листопаді 2011 року в Комітеті міністрів Ради Європи і проведення заходів у рамках позначених пріоритетів: захист прав дітей; права людини і верховенство права; зміцнення і розвиток місцевого самоврядування. На думку Ніни Карпачової, важливе значення для всіх країн-членів Ради Європи мало б також обговорення реалізації положень Європейської конвенції про правовий статус трудящих-мігрантів 1977 року.
Омбудсман підкреслила актуальність проведення в Україні судової реформи. Як член Робочої групи при Президентові України з цього питання Ніна Карпачова внесла ряд конструктивних зауважень і пропозицій. На думку Уповноваженої з прав людини, парламент повинен ретельно проаналізувати перші кроки судової реформи в Україні, зокрема, дію нової редакції Закону про судовий устрій і статус суддів, і внести необхідні зміни до законодавства з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії. У рамках судової реформи необхідно обов'язково прийняти Закони України «Про безоплатну правову допомогу» і «Про адвокатуру».
Особливу тривогу Ніни Карпачової викликає ситуація зі скаргами українських громадян до Європейського суду з прав людини. Наша держава займає третє місце за кількістю звернень до цієї судової інстанції (після Російської Федерації і Республіки Туреччина) і перше місце за їх кількістю з розрахунку на десять тисяч чоловік. У цьому контексті невиконання судових рішень в Україні стало хронічною проблемою.
Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова і Президент Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Мевлют Чавушоглу приділили значну увагу ситуації, пов'язаній з дотриманням прав національних меншин і свободою слова в Україні. Зокрема, Омбудсман констатувала, що постійно фіксує факти насильницьких дій проти журналістів. За 19 років незалежності в Україні загинуло понад 40 представників ЗМІ. Що стосується оприлюдненого днями повідомлення Генеральної прокуратури України про завершення розслідування резонансної справи про зникнення журналіста Георгія Гонгадзе, Ніна Карпачова проінформувала про свою зустріч з матір’ю журналіста 20 вересня цього року у Львові. Позиція Омбудсмана України, яку повністю розділяє Леся Гонгадзе, полягає в наступному: поки не будуть притягнуті до суду всі замовники цього злочину, справу Георгія Гонгадзе не можна вважати завершеною.
Президент ПАРЄ подякував Ніні Карпачовій за плідну діяльність і відповідальну місію з захисту прав людини, а також виразив надію на продовження співпраці, запросивши Омбудсмана України відвідати штаб-квартиру Ради Європи в Страсбурзі.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом