Народний депутат України, член фракції Партії регіонів Сергій Головатий вважає, що у разі скасування конституційної реформи політичні сили повинні будуть шукати компроміс, щоб уникнути юридичного колапсу.
«Якщо Конституційний Суд України визнає зміни до Конституції 2004 року неконституційними, то норми чинної Конституції не втратять чинність», - сказав він.
За словами Головатого, Верховна Рада, «обрана всенародно, збереже свої повноваження на визначені їй 5 років, але наступний парламент українці обрати не зможуть».
«Вона (Верховна Рада України - ред.) буде з цими повноваженнями на той термін, який легітимізовано народом у 2007 році. 5 років з цими повноваженнями, далі «нуль»! Далі дірка!.. » - зазначив Головатий.
На його думку, після завершення конституційного терміну повноважень парламенту і Президента не можна буде провести вибори, оскільки для цього необхідно буде внести зміни до Конституції, а це нікому буде робити.
Головатий вважає, що вихід із цього «юридичного колапсу» - у пошуку широкого політичного компромісу між усіма політичними силами для побудови конструктивного конституційного процесу.
«Треба, врешті-решт, поставити крапку в цьому антиконституційному хаосі або фарсі, який був початий у грудні 2004 року, потрібно йти на конституційний, легітимний процес внесення змін до Конституції на основі широкого громадського або політичного компромісу, який має бути досягнутий між Президентом і парламентськими фракціями у цьому парламенті », - зазначив він.
При цьому Головатий підкреслив, що «це потрібно зробити до кінця повноважень чинної Верховної Ради», повідомляє «УНІАН».
У той же час він висловив сумніви, що опозиція погодиться на компроміс заради уникнення конституційного вакууму в 2012 році.
«У них немає відчуття небезпеки, близькості конституційного колапсу! Вони цього поки ще не розуміють », - вважає він.
Головатий переконаний, що закон № 2222, тобто зміни до Конституції України від 2004 року, є «неконституційним через процедурні порушення при його прийнятті, а також у зв'язку з невідповідністю за своєю суттю європейським стандартам, зокрема, принципам верховенства права, розподілу влади в країні та демократичним нормам ».
Коментуючи можливий шлях скасування політреформи, він зазначив, що йде ться не про скасування окремих статей діючої Конституції України, а «йдеться про розгляд питання неконституційності закону № 2222».
«Можливість такого кроку дає XIII розділ Конституції України, який свідчить, що якщо зміни до закону були здійснені з порушенням процедури, це є підставою для визнання закону неконституційним», - зазначив Головатий.
Як раніше писав ForUm, 252 депутати Верховної Ради (майже весь склад коаліції) просять Конституційний Суд оцінити конституційність закону № 2222-IV «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року.
2 вересня міністр юстиції України Олександр Лавринович заявив, що Міністерство юстиції України направило до Конституційного Суду свій висновок про наявність підстав для скасування змін до Конституції 2004 року.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом