Колишній голова Верховної Ради України Олександр Мороз вважає, що оприлюднені вчора висновки Генеральної прокуратури України у справі журналіста Георгія Гонгадзе спрямовані на те, щоб «закрити від відповідальності» колишнього Президента України Леоніда Кучму і колишнього голову Адміністрації Президента України Володимира Литвина.

Мороз, який восени 2000 року першим оприлюднив аудіозаписи, нібито зроблені у кабінеті Кучми і на яких йдеться про вбивство Гонгадзе, прокоментував заяву представників Генпрокуратури про те, що єдиним замовником і підбурювачем убивства Гонгадзе є тодішній міністр внутрішніх справ Юрій Кравченко. (Кравченко був знайдений застреленим у своєму будинку у березні 2005 року – ред.).

Мороз зазначив, що «Генпрокуратура, роблячи такі заяви, повинна була б дати відповідь на низку запитань, зокрема: чому колишній міністр зацікавився журналістом? Звідки такий інтерес у Кравченка з'явився до Гонгадзе, адже він не знав його, він не читав тоді ще Інтернету, він не слухав радіо. Тому - звідки у нього інформація про журналіста? Яка причина переслідування журналіста і стеження за ним? Хто і з якою метою намагався з перших тижнів розслідування повести його обхідним шляхом?»

Він зазначив, що сьогодні на плівках колишнього майора Державної служби охорони Миколи Мельниченка, які «визнані експертизою автентичними», є відповіді на ці запитання. Мороз зауважив, що «99% українського суспільства розуміють, звідки ноги ростуть у цієї справи».

За його словами, тому, «ясна річ, що це спроба закрити від відповідальності колишніх посадових осіб, зокрема, колишнього Президента України і колишнього главу Адміністрації». «Ось вся логіка такого висновку Генпрокуратури», - переконаний він.

Мороз зазначив, що слідство прокуратури робить висновок про те, що генерал міліції Олексій Пукач отримав наказ убити Гонгадзе від тодішнього міністра внутрішніх справ Кравченка. За його словами, «справу ховають шляхом списування основної провини на небіжчика», повідомляє «УНІАН».

Мороз переконаний, що справу про вбивство Гонгадзе «і з моральної точки зору, і з погляду юридичного, з погляду виконання вимог ПАРЄ щодо розслідування цієї справи, закривати не можна, не дивлячись на те, що є юридичні норми - термін давності та багато інших речей».

«Якщо не можуть дати оцінку юридичну, то хай дадуть оцінку політичну чи морально-політичну, тому що ми всі чудово розуміємо, що якби не було розмов у кабінеті Кучми, то Георгій і сьогодні б очолював «Українську правду», - сказав почесний голова СПУ.

Відповідаючи на запитання, які все-таки перспективи цієї справи, Мороз зазначив: «Я не знайомий з цією справою і тому не знаю, які її перспективи з юридичної точки зору. Але ще два тижні тому слідчий вважав, що потрібно порушувати кримінальну справу стосовно конкретних фігурантів, а зараз він дійшов висновку, що мало доказів».

За його словами, справа Гонгадзе не буде закрита «у свідомості українського суспільства доти, доки ми не відповімо на запитання, які стоять перед людьми, не поставимо юридичну крапку».

Як раніше писав ForUm, 14 вересня прес-служба Генпрокуратури заявила, що досудове слідство у кримінальній справі за обвинуваченням колишнього генерала міліції Олексія Пукача в убивстві журналіста Гонгадзе закінчується.

За даними ГПУ, слідством встановлено, що замовником цього злочину був померлий Юрій Кравченко.

Вбивство Гонгадзе було скоєне восени 2000 року. 15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними в убивстві Гонгадзе трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України - Валерія Костенка, Миколу Протасова та Олександра Поповича, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років.

Ще один обвинувачуваний – Пукач – перебував у розшуку з 2005 року. 21 липня 2009 р. у селі Молочки Чуднівського району Житомирської області Пукача було затримано.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

526