Вісім із десяти народних депутатів, які суміщають роботу у Верховній Раді з іншою діяльністю, написали заяви про складання своїх депутатських повноважень. Про це заявив глава парламентського Комітету з питань регламенту, депутатської етики і забезпечення діяльності ВР Володимир Макеєнко.

«Всі депутати, зокрема, губернатор Львівщини Василь Горбаль (ПР), глава Держмитниці Ігор Калетник (КПУ), керівник «Укрспецекспорту» Дмитро Саламатін і губернатор Кіровоградської області Сергій Ларін, всі віддали свої заяви», - заявив Макеєнко.

Проте, за його словами, не вистачає заяви голови Держкомлісгоспу Миколи Шершуна (Блок Литвина) і губернатора Вінницької області Миколи Джиги. Макеєнко стверджує, що він продовжує вести переговори з Володимиром Литвином щодо складання повноважень Шершуна і сподівається, що свої повноваження складе його однопартієць Микола Джига.

Тим часом стало відомо, що Микола Джига не має наміру розлучатися з депутатським мандатом, оскільки йому не подобається робота у регіоні. Він має намір послідувати прикладу Ярослава Сухого і повернутися із губернаторського поста у Верховну Раду.

Крім того, джерело у Блоці Литвина зазначило, що «литвинівці» і «регіонали» зацікавлені у тому, щоб Шершун склав свої депутатські повноваження, тому що «наступною до парламенту повинна зайти людина Василя Хмельницького».

Нагадаємо, перед літніми канікулами у ВР було 10 депутатів-сумісників: 7 із Партії регіонів, 2 «литвинівця» і один комуніст. Вони отримуватимуть депутатську зарплату і привілеї як мінімум до 7 вересня.

Конституція містить пряму норму, згідно з якою пост депутата заборонено суміщати з будь-якою іншою діяльністю. Основний закон дає 20 днів на те, щоб депутат, призначений у виконавчу владу, склав свої повноваження.

За матеріалами «УНІАН», «Дело», «Газета по-київськи»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

658