Позиції Києва і Москви щодо рішення азово-керченської проблеми відрізняються, заявив заступник міністра закордонних справ РФ Григорій Карасін на зустрічі з журналістами у четвер у Києві.

«Позиції сторін відрізняються одна від одної, ключ – у визначенні статусу Керченської протоки і питаннях розмежування», – повідомив Карасін.

Він також додав, що сторони домовилися у спокійному режимі продовжувати розв’язання з цього питання.

Щодо демаркації спільного сухопутного кордону, за словами Карасіна, вирішені всі практичні питання у цьому напрямі. «Зараз створюються відповідні структури, які при взаємодії реалізовуватимуть ухвалені рішення», підкреслив замглави МЗС РФ.

На його переконання, питання демаркації не є проблемою, і розуміння, як його вирішити, є і у Києва і у Москви.

Що стосується об'єму фінансування робіт з демаркації, то Карасін повідомив, що кошторису поки нема, але «відповідні витрати вже передбачені у бюджетах наступних років».

Крім того, за словами Карасіна, на засіданні україно-російського підкомітету з міжнародного співробітництва 15 вересня у Москві обговорюватиметься проект декларації про стратегічне партнерство між Києвом і Москвою.

Він поінформував, що 15 вересня у Москві запланована зустріч у рамках підкомітету з міжнародної співпраці, який очолюють глави МЗС двох країн – Сергій Лавров і Костянтин Грищенко.

Карасін зазначив, що головним напрямом роботи цієї підкомісії, разом з обговоренням двосторонніх і міжнародних проблем, буде підготовка до засідання міждержавної комісії у листопаді поточного року у Москві.

«Ми розглянемо, серед інших питань, і проект декларації про російсько-українське стратегічне партнерство, спробуємо наповнити його справді зрозумілими положеннями, які відображають нинішній характер наших двосторонніх зв'язків», - підкреслив Карасін.

Нагадаємо, 17 травня у Києві у рамках офіційного візиту до України Президента Росії Дмитра Медведєва міністри закордонних справ України і РФ Костянтин Грищенко і Сергій Лавров підписали угоду про демаркацію українсько-російського державного кордону.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1126