У понеділок, після семирічної реставрації, відкрився Будинок-музей Тараса Шевченка у Каневі. На відкриття приїхав Президент Віктор Янукович. «Сім довгих років музей був вилучений із культурного і духовного життя України. Дивитися на це не можна було далі... І я ухвалив рішення про невідкладне завершення робіт і відкриття музею саме до дня Незалежності України», — зазначив Президент.
Однак нове обличчя музею, на яке у цілому витратили майже 73 млн бюджетних гривень, припало до смаку не всім. «Духу Шевченка тут уже немає, — сказав нам один із співробітників музею. — Відвідувачі говорять: «Музей нецікавий, дуже багато «модерну». Зі старої експозиції залишилося мало предметів — вони тепер у фондовій колекції: рушник останньої дружини Шевченка, його портрет на шкурі вівці. У концепцію головного архітектора нової композиції Лариси Скорік це все не входило». Сама пані Скорік каже: «Потрібно було відмовитися від радянської провінційності. Ці жахливі гіпсові скульптури 60-х років, якими був заповнений музей... Потрібно було показати Шевченка як європейця. Ми зробили три зали, взявши за основу вірші поета «Муза», «Доля» і «Слава». Зробили фризи (оздоблювальні смуги) зі збільшених копій його живопису, поставили монітори, банери з видами місць, де побував геній». За її словами, нову зовнішність музею створили за 4 місяці. «67 млн гривень із бюджету було витрачено за ті 7 років, які музей був закритий. Не можу зрозуміти — на що? Ми все зробили за 5,6 млн гривень», пише газета «Сьогодні».
Директор Мистецького Арсеналу, який теж давно у стані ремонту, Наталія Заболотна, розділяє думку супротивників «модерного» музею Шевченка: «Я проти бутафорії (банери, принти). Повинні бути експонати, які мають стосунок до поета. Але добре, що це «будівництво століття» закінчене».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом