У понеділок, після семирічної реставрації, відкрився Будинок-музей Тараса Шевченка у Каневі. На відкриття приїхав Президент Віктор Янукович. «Сім довгих років музей був вилучений із культурного і духовного життя України. Дивитися на це не можна було далі... І я ухвалив рішення про невідкладне завершення робіт і відкриття музею саме до дня Незалежності України», — зазначив Президент.

Однак нове обличчя музею, на яке у цілому витратили майже 73 млн бюджетних гривень, припало до смаку не всім. «Духу Шевченка тут уже немає, — сказав нам один із співробітників музею. — Відвідувачі говорять: «Музей нецікавий, дуже багато «модерну». Зі старої експозиції залишилося мало предметів — вони тепер у фондовій колекції: рушник останньої дружини Шевченка, його портрет на шкурі вівці. У концепцію головного архітектора нової композиції Лариси Скорік це все не входило». Сама пані Скорік каже: «Потрібно було відмовитися від радянської провінційності. Ці жахливі гіпсові скульптури 60-х років, якими був заповнений музей... Потрібно було показати Шевченка як європейця. Ми зробили три зали, взявши за основу вірші поета «Муза», «Доля» і «Слава». Зробили фризи (оздоблювальні смуги) зі збільшених копій його живопису, поставили монітори, банери з видами місць, де побував геній». За її словами, нову зовнішність музею створили за 4 місяці. «67 млн гривень із бюджету було витрачено за ті 7 років, які музей був закритий. Не можу зрозуміти — на що? Ми все зробили за 5,6 млн гривень», пише газета «Сьогодні».

Директор Мистецького Арсеналу, який теж давно у стані ремонту, Наталія Заболотна, розділяє думку супротивників «модерного» музею Шевченка: «Я проти бутафорії (банери, принти). Повинні бути експонати, які мають стосунок до поета. Але добре, що це «будівництво століття» закінчене».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

531