Україна повинна очолити інтеграційні процеси в рамках ГУАМ. Таку думку в ексклюзивному коментарі «ІМК» висловив народний депутат від Партії регіонів Володимир Зубанов.
«Україна, як найбільший учасник ГУАМ, могла б себе активніше вести і зайняти лідируючу роль в організації цих країн, і тоді б не було ніяких питань, тому що Україна зараз проводить дружню політику по відношенню до своїх сусідів і у всьому світі позиціонується як нейтральна держава, якщо Україна буде неформальним лідером у цій організації, це піде на користь», - зазначив парламентарій.
«Якщо не розглядати об'єднання країн з погляду конфронтації, а розглядати те, що країни об'єднуються заради того, щоб ефективніше використовувати такі можливості», - підкреслив Зубанов.
Народний депутат зазначив, що він підтримує ті об'єднання країн, які ставлять перед собою мету розвивати економічне і культурне співробітництво, а не дружать проти когось.
«Якщо в ГУАМ є якась політична підоснова, якщо подивитися, що це ніби півкільце, яке відокремлює Росію від Західної Європи, Близького Сходу і ставиться мета зробити якийсь кордон між Росією і країнами західного напряму, то я проти такого об'єднання країн», - підкреслив Зубанов.
Нагадаємо, 17 серпня «КоммерсантЪ» написав, що Президент Грузії Михайло Саакашвілі і в.о. президента Молдови Михайло Гімпу вирішили відродити ГУАМ – міждержавну організацію, створену в жовтні 1997 року Грузією, Україною, Азербайджаном і Молдовою.
Як зазначає видання, це питання обговорювалося під час візиту Гімпу до Грузії, правда, ніяких документів вони не підписували. При цьому джерела видання допускають, що Білорусі запропонують приєднатися до ГУАМ, поки ж Саакашвілі запросив Лукашенка відвідати Грузію.
Але грузинські офіційні особи навідріз відмовилися обговорювати це питання, назвавши його «дуже делікатним».
У Москві, яка спочатку вважала цю організацію антиросійською, поки не бачать загрози у відновленні діяльності ГУАМ. «Наскільки ми знаємо, Україна не планує виходити з ГУАМ, проте наші київські колеги чітко дали зрозуміти: для них пріоритетною є економіка, а не політика. Але якраз великих економічних проектів у рамках ГУАМ ми не бачимо», – заявило виданню джерело в МЗС РФ, що займається відносинами з Україною, Білоруссю і Молдовою.
Видання допускає, що Гімпу з Саакашвілі також вважають Україну «слабкою ланкою» ГУАМ, і тому захочуть замінити її на Білорусь, що конфліктує з РФ.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом