Рішення Конституційного Суду про відміну політреформи 2004 року може з'явитися не пізніше першої декади жовтня. Про це пише «Зеркало недели» з посиланням на джерела в КС.

Як відомо, 252 депутати внесли в КС подання про конституційність закону № 2222 про внесення змін до Конституції, який був прийнятий у 2004 році. КС відкрив провадження за цим поданням.

У результаті прийняття цих змін була змінена форма правління з президентсько-парламентської на парламентсько-президентську, що істотно звузило повноваження Президента.

Видання зазначає, що за два дні до появи депутатського звернення главою Конституційного Суду був вибраний Анатолій Головін, «якого ще до голосування називали явним фаворитом Банкової».

«По-друге, суддею-доповідачем у справі» про закон №2222 призначили Сергія Вдовиченка. Обоє - уродженці Донбасу, обоє (за неофіційною, але абсолютно надійною інформацією) з'явилися у вищих суддівських зборах з легкої руки регіоналів», - говориться в публікації.

Видання зазначає, що «в Головіна за плечима більше чверті століття служби в органах держбезпеки, у Вдовиченка - десять років роботи у «внутрішніх органах» Донецька».

У публікації наголошується, що існують «чутки про те, що над проектом рішення у справі про конституційну реформу працюють люди, які жодного відношення до КС не мають».

«Словом, багаточисельні злостивці стверджують, що цей дует прийме таке рішення, яке потрібне владі. Точніше, навіть не так: один озвучить, а інший проведе те рішення, яке напишуть на Банковій і пришлють їм з оказією», - пише газета.

Як повідомляв ForUm, 30 липня перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов заявив, що до кінця 2010 року будуть внесені зміни в Конституцію . При цьому він не уточнив, будуть, на його думку, внесені зміни в Конституцію парламентом чи ж Конституційний Суд визнає неконституційною конституційну реформу 2004 року.

У той же час регіонал висловив думку, що, за необхідності, зміни в Конституцію в Раді може підтримати конституційна більшість у 300 депутатів.

«300 голосів? Проблем немає... Де-факто у нас вже сьогодні є конституційна більшість людей, здатних приймати найсерйозніші, найдоленосніші рішення», - підкреслив депутат.

Нагадаємо, 14 липня 252 депутати Верховної Ради (майже весь склад коаліції) просять Конституційний Суд оцінити конституційність закону №2222-IV «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року.

За матеріалами «Зеркало недели» , «Українська правда»

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

610