Колишній голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко вважає протиправною заяву голови Українського інституту національної пам'яті Валерія Солдатенка про Голодомор 1932-33 років в Україні.
«Заперечуючи факт Голодомору, новий керівник Інституту національної пам'яті поступає протиправно - і згідно українському законодавству, і згідно нормам міжнародного права», - сказав Наливайченко, повідомляють «Українські новини».
Він нагадав, що спроби заперечення факту геноциду можуть стати предметом розгляду в міжнародному суді в Гаазі.
«Імунітет високопоставлених осіб там не має значення, а відповідальність не має терміну давності. Для того, хто думає, що це жарти, нехай подзвонить Наомі Кемпбелл, яка мала необережність прийняти подарунок від ліберійського диктатора, а зараз надає свідчення в суді», - сказав Наливайченко.
Він нагадав, що 13 січня Апеляційний суд Києва на підставі масштабного розслідування СБУ визнав радянських керівників винними у скоєнні геноциду українського народу - організації Голодомору в 1932-1933 роках.
«Звичайно, директор Інституту національної пам'яті, призначений по суті із злочинної організації, цей вирок суду ніколи не читатиме, бо це все одно, що читати вирок самому собі... адже саме його, саме комуністична партійна організація у 1919 році вперше створила концтабори на території колишнього Радянського Союзу», - підкреслив екс-голова СБУ.
Крім того, він вважає, що Інститут національної пам'яті не повинен очолювати людина, для якої комуністичні ідеологеми важливіші, ніж історична правда.
Як повідомляв ForUm, 11 серпня Солдатенко заявив, що не вважає Голодомор 1932-33 років в Україні етноцидом українського народу.
27 квітня Янукович на сесії ПАРЄ у Страсбурзі заявив, що вважає несправедливим називати Голодомор 1930-х років геноцидом українського народу.
28 квітня профільна комісія ПАРЄ вирішила відхилити поправки, які вимагали в проекті резолюції щодо Голодомору визнати його геноцидом українського народу.
Нагадаємо, у 2006 році Верховна Рада визнала Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. Унаслідок Голодомору 1932-1933 років, за різними оцінками, загинуло від 3 до 7 млн. осіб.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом