Кабінет міністрів України має намір визначити єдиного виконавця по закупівлі зерна в Аграрний фонд (АФ). Про це повідомив сьогодні на брифінгу міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк.
«На сьогоднішній день я вніс з голосу додатково питання про визначення єдиного виконавця по закупівлі зерна в Аграрний фонд», - сказав Присяжнюк.
Він зазначив, що Аграрний фонд вийде на зерновий ринок для закупівлі зерна на суму 5 млрд. грн. За словами міністра, гроші на це є в наявності.
Також Присяжнюк заявив, що у разі введення квот на експорт зерна вони будуть узгоджені з зернотрейдерами. «Якщо квоти будуть навіть вводитися, вони вводитимуться, в першу чергу, на сьогоднішній день на пшеницю для того, щоб забезпечити продовольчу безпеку країни. І вони будуть погоджені із зернотрейдерами», - сказав Присяжнюк.
Він також зазначив, що у разі введення квот вони будуть «м'які і лояльні».
За його словами, в міністерство звернулися зернотрейдери та зерновиробники щодо необхідності спільно розробити меморандум про можливість введення квот на експорт зерна.
Як повідомляв ForUm, Президент України Віктор Янукович 22 липня під час зустрічі з міністром аграрної політики Миколою Присяжнюком доручив закупити до Аграрного фонду не менше 4-4,5 млн. тонн зернових.
20 липня Присяжнюк повідомив, що в Міністерстві аграрної політики України очікують, що Аграрний фонд і ДАК «Хліб України» зможуть придбати до 4,5 млн. тонн зерна.
При цьому він зазначив, що для закупівлі зерна Мінагрополітики має намір залучити кошти від розміщення ОВДП на суму 5 млрд. грн. Випуск облігацій планується провести на початку серпня. Наприкінці липня міністр Присяжнюк заявив, що не виключає, що уряду доведеться ввести квоту на експорт продовольчої пшениці після завершення жнив.
Нагадаємо, уряд Російської Федерації встанови в заборону на експорт зерна з території Росії з 15 серпня по 31 грудня 2010 року. Відповідну постанову підписав прем'єр-міністр Росії Володимир Путін. Зокрема, заборона встановлюється на вивіз з території Російської Федерації пшениці, ячменю, жита, кукурудзи, борошна пшеничного або пшенично-житнього.
Після цього стало відомо, що українська влада і представники бізнесу блокують експорт зернових з країни - як випливає з внутрішнього листування Держмитниці та її регіональних підрозділів, експортувати зернові з країни хоч і не заборонено, але практично неможливо.
За матеріалами «УНІАН»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом