Член Венеціанської комісії від України Марина Ставнійчук вважає, що без внесення змін до нового закону про місцеві вибори провести їх буде практично неможливо.
Зокрема, сьогодні на прес-конференції в Києві вона підкреслила, що технологічно за новим законом про місцеві вибори провести вибори в масштабах країни в терміни, передбачені законом, буде неможливо.
Тому Ставнійчук вважає, що Верховна Рада на початку нової сесії повинна внести зміни до закону про вибори, щоб «принаймні дати можливість їх провести».
Ставнійчук піддала критиці норми закону, які стосуються формування округів, формування територіальних виборчих комісій, термінів проведення виборів і тому подібне, зазначивши, що все це ставить в нерівні умови партії, які братимуть участь у виборах.
Вона вважає, що сьогодні цей закон дозволяє партії влади використовувати всі адміністративні важелі. «Здається, що суспільство повертається навіть не на десять років назад, а до радянських часів, на жаль», - сказала Ставнійчук, повідомляє «УНІАН».
Вона також розкритикувала виборчу систему, передбачену цим законом. За її словами, Україна так і не повернулася до мажоритарної системи на місцевому рівні, а лише штучно ускладнила пропорційну систему, «розбавивши її» непродуманими новелами від мажоритарної системи.
Ставнійчук вважає, що ці нововведення захищають інтереси виключно партії влади, а комуністи і Блок Литвина, які також голосували за закон, не отримають ніяких дивідендів і зрозуміють, що зробили помилку, проголосувавши за нього.
У свою чергу екс-губернатор Вінницької області, депутат Вінницької облради Олександр Домбровський також розкритикував цей закон, зокрема норму, в якій мовиться, що сьогодні кандидати в мери, в депутати місцевих рад не можуть йти на вибори шляхом самовисування, а тільки від партій. За його словами, сьогодні люди будуть вимушені йти «в політичне наймитування» для того, щоб представляти інтереси тих або інших верств населення.
Крім того, Домбровський виразив переконання, що після виборів «політика тушок» розповсюдиться і на місцевий рівень. Він вважає, що це сильно вдарить, насамперед, по парламентських партіях, які входять у коаліцію і підтримали цей закон. З ним погодилася і Ставнійчук, зазначивши, що Конституційний Суд своїм рішенням, яке дозволило входити народним депутатам у коаліцію на індивідуальній основі, відкрив «скриньку Пандори».
Як повідомляв ForUm, 9 березня Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін у ст. 61 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України». Відповідно до закону, коаліція депутатських фракцій - це сформоване за результатами виборів і на основі узгоджених політичних позицій об'єднання депутатських фракцій, народних депутатів, до якого входить більшість народних депутатів конституційного складу Верховної Ради.
11 березня в парламенті було оголошено про створення коаліції депутатських фракцій «Стабільність і реформи». До її складу увійшли фракції Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина, а також окремі народні депутати.
8 квітня, Конституційний Суд України визнав, що окремі народні депутати, зокрема ті, які не входять до складу фракцій, що ініціювали створення парламентської коаліції, мають право входити до складу коаліції.
10 липня Верховна Рада прийняла закон про проведення виборів у Верховну Раду АР Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських рад за мажоритарно-пропорційною виборчою системою.
27 липня Президент Віктор Янукович підписав цей закон. 31 липня в газеті «Голос України» його було опубліковано.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом