Патріарх Московський і всієї Русі Кирило і православні кияни у вівторок помолилися на Володимирській гірці про збереження політичної і духовної єдності України.
На історичному місці хрещення Русі на березі Дніпра, біля пам'ятника святому рівноапостольному Володимиру Патріарх Кирило зробив молебень князеві, день пам'яті якого відзначатиметься 28 липня.
На патріарше богослужіння зібралися близько 2 тис. чоловік, зокрема жителі Києва і інших українських міст, ченці з чоловічих і жіночих монастирів, загони православного скаутизму, віруючі з недільних шкіл України, православне духівництва з інших країн пострадянського простору.
На богослужінні, зокрема, були присутні прем'єр-міністр України Микола Азаров, голова Верховної Ради Володимир Литвин, міністр економіки Василь Цушко, в.о. глави Київської державної адміністрації Олександр Попов, замглави Адміністрації Президента України Ганна Герман.
Крім того, на молебень прийшли представники Римсько-католицької і Вірменської апостольської церков.
Патріарх Кирило в своєму слові після молебня закликав усіх віруючих українців «молитися про зниження рівня протистояння» у всіх сферах суспільного життя.
«Я закликаю всі сторони, залучені в політичні, економічні, соціальні і історіософські конфлікти, знизити цей градус кипіння, щоб народ міг знайти спокій і в світі творити свою свободу», - сказав Патріарх Кирило.
Він признався, що перед іконою святого Володимира молився «про збереження єдності українського народу, подолання розділень, які так надмірно використовувалися для отримання якоїсь сьогохвилинної політичної вигоди».
«Дай Бог, щоб розвивалося життя України і всього простору Святої Русі, адже всі ми спадкоємці святого рівноапостольного князя», - сказав Патріарх Кирило.
Як раніше писав ForUm, 20 липня до України з дев'ятиденним візитом прибув патріарх Кирило. У рамках візиту він відвідав Одесу і Дніпропетровськ.
Зараз Патріарх Кирило перебуває в Києві.
За матеріалами «Інтерфакс-Україна», «УНІАН»
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом