Криза і життя змусять коаліціантів проголосувати за президентську республіку. Про це заявив політичний експерт Дмитро Видрін, коментуючи заяву прем'єр-міністра України Миколи Азарова, що влада повинна бути зосереджена в одних руках.
«Україна зараз знаходиться у європейському тренді, тренді вирішення президентської влади. І зараз йде ця дискусія у декількох європейських країнах, принципово парламентських країнах. Наприклад, я вже багато разів говорив, що Угорщина - типова парламентська країна - навіть має найкращу у світі будову парламенту. І зараз тепер там тривають дебати, щоб Угорщину перетворити на президентську країну», - зазначив експерт, повідомляє «ИМК».
За його словами, навіть у Німеччині, де канцлер і Бундестаг були найбільшими фігурами, сьогодні йдеться про збільшення президентської гілки влади.
«Я думаю, що це пов'язано з тим, що у Європі виникають виклики, які вимагають швидкої дзеркальної і дуже могутньої, змістовної реакції або відповіді. На жаль, парламентська модель, якої я є великим прихильником, не може відтворити таку модель ... Тому такі дебати йдуть, і я думаю, вони будуть і в Україні, оскільки Україна - частина Європи. Якщо про це говорять представники Євросоюзу, то наші політики, які намагаються зближуватися з ЄС, будуть у цьому тренді і братимуть участь у такій дискусії», - підкреслив він.
На уточнююче запитання, чи підтримають коаліціанти перехід України до президентської держави, Видрін відповів: «Все залежатиме від умов. Якщо умови будуть старі, то приймуть безумовно. Якщо коаліціанти побачать, що вийти із кризи неможливо, не маючи єдиного центру ухвалення швидких і міцних рішень, то життя змусить, всіх (перейти на президентську форму правління - ред.) змушувало життя».
Як повідомляв ForUm, 252 депутати Верховної Ради (майже весь склад коаліції) просять Конституційний Суд оцінити конституційність закону №2222-IV «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року.
9 липня Верховна Рада прийняла поправку до закону про референдум, якою заборонено скасовувати зміни до Конституції України.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом