В Адміністрації Президента України вважають, що найголовніше у транші Міжнародного валютного фонду (МВФ) - це політичний сигнал. Про це повідомила сьогодні на прес-конференції заступник глави АП Ірина Акімова, відповідаючи на запитання журналістів.

Зокрема, Акімова зазначила: «28 числа (липня - ред.) буде засідання (Ради директорів МВФ - ред.), і з боку України зроблено дуже багато, підготовлено практично все, що було потрібно, і в тих стандартах, які були потрібні, для того, щоб це засідання пройшло успішно і закінчилося виділенням траншу, на що ми дуже розраховуємо. Хочу сказати, що сам транш МВФ і впродовж цього року, і на подальші два роки не є панацеєю від усіх бід, але це має велике значення з двох причин. Причина перша - не стільки гроші, скільки політичний сигнал, який йде разом з продовженням співпраці з МВФ про те, що до України вірять, що вірять у її програму реформ, що її розділяють і готові підтримувати - ось цей політичний сигнал, мені здається, є найважливішим».

Акімова також повідомила, що для рішення бюджетних проблем виділення траншу МВФ буде важливе у тому разі, якщо Фонд дасть офіційний дозвіл використовувати частину траншу на покриття дефіциту бюджету.

«За будь-яких обставин надходження цих грошей на резервні рахунки Національного банку і зміцнення наших валютних резервів є річчю абсолютно необхідною, оскільки банківський сектор не тільки в Україні, але й у світі ще повністю не оправився від фінансової кризи. По-друге, ризики другої хвилі, слабкішої або такої ж, фінансової кризи ще повністю не зійшли нанівець, і зараз уся світова спільнота обговорює цю тему... У такій ситуації для підтримання національної валюти, для підтримання її стабільності наявність коштів, які приходять від МВФ за досить низькою процентною ставкою і підтримують наші резерви, є важливим», - підкреслила замглави Адміністрації Президента, повідомляє «ЛІГА».

Нагадаємо, уряд України розраховує почати нову програму співпраці з МВФ, підтриману кредитом stand by у розмірі близько $14,9 млрд, в рамках якої отримати до кінця року $3 млрд. Запит України на початок нової програми співпраці рада директорів МВФ розгляне 28 червня.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

510