Уряд розраховує найближчим часом домовитися про створення газотранспортного консорціуму між Україною, Європейським Союзом і Російською Федерацією. Про це прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив в інтерв'ю газеті «Київський телеграф», повідомили ForUm’у у Департаменті інформації і масових комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України.

«Світова практика знає приклади, коли подібні переговори ведуться роками, а потім упродовж дня досягається результат. Ми ж поки тривалість переговорів вимірюємо місяцями, проте розраховуємо, що найближчим часом все-таки домовимося», - заявив глава уряду, відповідаючи на запитання про хід переговорів щодо створення міжнародного газотранспортного консорціуму.

Він повідомив, що з цього питання проведено кілька раундів переговорів з Росією і з Євросоюзом.

За словами прем'єр-міністра, Україна пропонує Росії надати гарантії транзитних постачань, «наприклад, упродовж 10 років прокачувати через нашу територію 150 млрд. кубів газу щорічно», а Євросоюзу – «гарантувати закупівлю цього об'єму».

«Без одного із трьох партнерів ніякий газотранспортний консорціум створити не вийде. А оскільки є три партнери, то, відповідно, у кожного є свої інтереси, і процес досягнення домовленостей ускладнюється», - сказав Азаров.

Коментуючи пропозицію глави уряду РФ Володимира Путіна об'єднати російський «Газпром» і «Нафтогаз України», Азаров зазначив: «Це був не жарт. Процес створення транснаціональних об'єднань характерний для глобальної економіки. Тільки у нас його штучно політизують. Але я завжди підкреслюю, що необхідно все прорахувати за одним «залізним» принципом: наскільки це відповідає стратегічним інтересам України».

Як повідомляв ForUm, наприкінці квітня голова уряду РФ Володимир Путін за підсумками зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим запропонував об'єднати «Газпром» і НАК «Нафтогаз України».

28 травня Міллер за підсумками зустрічі у Москві з міністром палива та енергетики України Юрієм Бойком повідомив, що спільне підприємство «Газпрому» і «Нафтогазу» на першому етапі може бути створене на паритетних основах.

20 червня, коментуючи заяву голови «Газпрому» Олексія Міллера про те, що злиття компаній стане наступним етапом після створення суб'єктами спільного підприємства, прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що злиття НАК «Нафтогаз України» і ЗАТ «Газпром» не буде.

20 червня глава російського газового холдингу Олексій Міллер заявив, що «Газпром» уже зробив Україні пропозиції щодо конкретних родовищ, які він готовий внести до спільного підприємства з НАК «Нафтогаз України».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

537